Hanáky nečekal vůbec lehký start do šestého čtvrtfinálového zápasu, protože ihned zkraje první třetiny se nechali vyloučit Diviš a následně ještě Staněk a Mora hrála dlouhých 50 vteřin ve třech. Olomouckým hokejistům se však povedlo jejich dvojnásobné oslabení skvěle ubránit, a zabránit tak Litoměřicím ke vstřelení první branky v utkání.

⇒ Útočník Jakub Herman

„No byl to hodně perný začátek, ale bylo hlavní, že jsme dvojnásobné oslabení přečkali, a to nás celkem nakoplo, protože kdybychom v tomto oslabení obdrželi jeden nebo dva rychlé góly, tak by se utkání mohlo vyvíjet zcela jinak, ale naštěstí se nám to povedlo ubránit a my mohli jít znovu do útoku “ pověděl k prvním minutám utkání Jakub Herman.

Po ubráněné přesilové hře se většina první části odehrávala ve velmi opatrném tempu, protože ani jeden z týmů nechtěl inkasovat, jako první, jelikož oba celky moc dobře věděli, že právě první gól může utkání hodně rozseknout. Jako první se nakonec v utkání prosadili právě Kohouti, když Herman nahrál před bránu Knotkovi, který poslal puk poprvé za záda Krále.

„Mám pocit, že se nám ještě ani v jednom utkání v Litoměřicích nepodařilo vstřelit první branku, protože si myslím, že jsme byli vždy ti, kteří to museli dohánět. V úterý jsme se však dokázali dostat do vedení, a to bylo pro nás hodně důležité do zbytku zápasu, jelikož jsme nemuseli nakonec ani jednou dotahovat skóre střetnutí,“ těšila první vstřelená branka Olomouce dvaadvacetiletého útočníka.

Mora mohla následně své vedení zvýšit, protože Hanáci hráli přesilovou hru, ve které se však povedlo vstřelit vyrovnávající branku Litoměřicím, když ve vlastním oslabení ujel Novák, který prostřelil Vošvrdu střelou pod jeho vyrážečku. „Takové situace by se neměli stávat, ale bohužel se stalo a ujeli nám v naší přesilové hře a Litoměřicím se povedlo únik využít, když to jejich útočník trefil hodně dobře,“ mrzela rychlá vyrovnávající branka domácích olomouckého hráče.

Ve druhé třetině to však byli znovu svěřenci Petra Fialy, kteří se dostali do vedení. Jako ve čtvrtém čtvrtfinálovém utkání si vybral svou slabší chvilku v zápasu domácí brankář Král, který si špatně pokryl nahození Švaňhala od červené čáry a domácí brankář se pokusil zpracovat puk svou brusli, ale Král hodně podcenil situaci a kotouč mu projel mezi jeho betony.

„No druhou branku jsem moc dobře neviděl, protože já zrovna střídám Švaňhala, a tak vím, že to ještě před střídáním stačil nahodit na domácího brankáře, který se pokusil zpracovat kotouč trochu netradičně svou bruslí, ale to se mu následně hodně vymstilo. Třeba takový gól bude někde na internetu nebo si to přehrajeme na našem videu, protože takové branky se jen tak nevidí,“ popisoval momenty kolem druhé vstřelené branky Olomouce.

Hanáci následně dokázali ještě odskočit Litoměřicím na dvě branky, když se znovu prosadil Švaňhal, tentokráte již klasickou střelou, protože olomoucký útočník se dokázal prodrat do zakončení z levé strany útočného pásma, odkud následně prostřelil Krále mezi jeho betony, a vstřelil tak velmi důležitý gól Olomouce, který byl nakonec v konečném důsledku i postupovým.

„Bylo to skvělé, že se nám povedlo vstřelit třetí branku, a odskočit tak Litoměřicím na dvě branky. Bohužel však hráli domácí další dvojnásobnou přesilovku, která se jim tentokráte povedla využít, a tak nás ve třetí třetině čekal ještě hodně velký boj,“ řekl ke koncovce druhé třetiny hráč s číslem 71 na zádech.

⇒ HC Stadion Litoměřice

Ve třetí třetině to byly hodně velké nervy, jak pro hráče na ledové ploše, tak i pro fanoušky, kteří dorazili do Litoměřic i přes všední den v celkem hojném počtu. Utkání nakonec vygradovalo v posledních minutách, když dvě minuty před koncem odvolali Litoměřice svého brankáře. V následném tlaku domácích navíc Vošvrda vykotvil svou bránu, a tak následovalo trestné střílení Kalíšníků, kterého se zhostil Chabada, ale olomoucký brankář si s jeho zakončením dokázal poradit.

„Nemůžu to posoudit, jestli si Vošvec (Vošvrda) posunul svou bránu, protože jsem to vůbec neviděl, a to se určitě podívají trenéři na video a řeknou nám, jak to bylo, ale naštěstí Vošvec vychytal jejich střelce a my jsme již následně dotáhnuli utkání do vítězného konce a musíme se už připravovat na další zápasy, které nás čekají v semifinále,“ pověděl k závěru utkání Herman.

Kohouti nakonec dovedli utkání do vítězného konce a přidali velice důležitý čtvrtý bod do série, který znamená, že Olomouci bude pokračovat sezóna semifinálovými boji. Hanáky hodně těšilo, že se jim povedlo sérii zlomit již v Litoměřicích, a nemuseli tak odehrát ještě sedmé střetnutí na svém ledě. V semifinále navíc čeká svěřence Petra Fialy zrovna letos hodně neoblíbený soupeř Dukla Jihlava.

„Na Jihlavu se musím dobře připravit a hrát alespoň na stodeset procent. Když budeme hrát špatně, tak by bylo jedno s kým hrajeme, protože špatný výkon můžeme předvést z kterýmkoliv týmem, ale věřím, že když předvede skvělý výkon, tak i přes to, že se nám s Duklou příliš nedařilo, tak že je porazíme, protože play off je zcela jiná soutěž a vůbec se neohlížíme, jak jsme s nimi hráli v základní části,“ pověděl k semifinálovému soupeři Olomouce.

Dukla si ve čtvrtfinále poradila překvapivě hladce s Havířovem, který Jihlava porazila 4:0 na série, a to znamená, že svěřenci Petra Vlka jsou již delší dobu pouze v tréninkovém tempu, a je tak těžké říct, který z týmů na tom bude lépe. „Myslím si, že moc velkou roli to hrát nebude, protože my jsme v tempu a navíc v euforii, kterou má Jihlava již za sebou. Nevím jestli je to výhoda nebo ne, spíš si myslím, že to má každý hráč jednotlivě, ale osobně bych řekl, že to žádná výhoda není,“ řekl na závěr Jakub Herman.