Junioři Hlaváč a Groch jsou v užším výběru slovenské U20!

Kristýna Nováková
Z V O L E N – Juniorské MS v hokeji pomalu klepe na dveře a jednotlivé reprezentační týmy začínají zužovat své kádry. Velkou šanci zahrát si na šampionátu v Kanadě má dvojice olomouckých obránců Matúš Hlaváč a Šimon Groch, kteří jsou v užším výběru slovenské reprezentace.

Trenér Róbert Petrovický v sobotu oznámil jména 30 hokejistů, kteří jsou nominováni na přípravný kemp reprezentace v Edmontonu. Po něm se kádr ještě 5 hráčů opustí. Mezi těmito 30 jmény se objevili také olomoučtí obránci Matúš Hlaváč a Šimon Groch.

⇒ Obránce Matúš Hlaváč

Matúš Hlaváč už s reprezentací na světovém šampionátu zkušenost má, v sezóně 2018/2019 si zahrál na mistrovství světa do 18 let. V loňské sezóně se do reprezentace nedostal, v letošním ročníku si ale o nominaci řekl především díky parádním výkonům v olomoucké juniorce. Před zastavením soutěže stihl Hlaváč naskočit do 9 zápasů a zaznamenal výborných 8 bodů (2+6). Tři zápasy pak odehrál v Chance lize za Třebíč. Z předchozích 2 sezón má devatenáctiletý zadák na svém kontě i nějaké starty v TELH, letos za olomoucké Ačko nastoupil zatím jen v přípravě.

⇒ Obránce Šimon Groch

Také Šimon Groch je poměrně zkušený mládežnický reprezentant, v loňské sezóně odehrál 11 utkání za slovenskou U17 a stejnou porci zápasů si vyzkoušel také za U18. Stejně jako Hlaváčovi i Grochovi se povedl start Juniorské ligy akademií, rodák z Liptovského Mikuláše nastoupil do 8 zápasů, v nichž dal jeden gól a na další 4 přihrál. V kádru slovenské juniorky bude ve svých 17 letech patřit k benjamínkům, mladší než on jsou už jen šestnáctiletí Šimon Nemec, Juraj Slafkovský a Filip Mešár.

Nominace Slováků na kemp v Edmontonu

Brankáři:

Eugen Rabčan (Banská Bystrica / Winnipeg, WHL), Patrik Kozel (Liptovský Mikuláš), Šimon Latkóczy (Trenčín), Samuel Hlavaj (Sherbrooke, QMJHL).

Obránci:

Oliver Turan (Detva), Andrej Golian (Detva / Tri-City Americans, WHL), Dávid Mudrák (Košice / Oshawa, OHL), Šimon Nemec (Nitra), Šimon Bečár, Marko Stacha (oba Trenčín), Šimon Groch, Matúš Hlaváč (oba Olomouc), Samuel Kňažko (TPS Turku, Finsko), Rayen Petrovický (TuTo Turku, Finsko).

Útočníci:

Dominik Sojka (Banská Bystrica), Roman Faith (Bratislava Capitals), Dominik Jendek (Detva), Juraj Eliaš (Košice), Markus Michalík (Liptovský Mikuláš), Filip Mešár (Poprad), Martin Chromiak (Trenčík / Kingston, OHL), Maroš Jedlička, Jakub Kolenič (oba Zvolen), Róbert Bačo (Karlovy Vary), Michael Drábek (Liberec), Juraj Slafkovský (TPS Turku, Finsko), Simon Jellúš (Karlskrona, Švédsko), Michal Mrázik (Linköping, Švédsko), Oleksij Myklucha (Rouyn-Noranda, QMJHL), Matej Kašlík (Chicoutimi, QMJHL).

Trenéři: Róbert Petrovický, Viliam Čacho a Martin Štrbák.