Junioři a starší dorost slaví výhru nad favority, mladší dorost se zatím trápí

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Mládežnické extraligy se naplno rozběhly a mezi týmy, které si nejvyšší soutěž zahrají, nechybí ani Olomouc. Juniorka a starší dorost sice v prvních kolech zaváhali a na úvod si připsali prohry, o kterých vždy rozhodl jediný gól, poté se ale zvedli. Junioři se po třech kolech drží na třetím místě, starší dorostenci vedou tabulku skupiny Východ. Brankáři Jakub Urbisch a Tobias Urban si navíc připsali čistá konta. Mladší dorost se ale zatím výsledkově trápí.

JUNIORKA

Junioři v prvním kole zavítali na led Jihlavy. Nad týmem, který loni zachránila jen změna systému soutěže, po první třetině vedli už 2:0, ve druhé dvacetiminutovce ale Dukla využila přesilovku, a poté i srovnala. Olomoučtí si sice ve třetí třetině vzali vedení zpět, Jihlava ale srovnala 14 vteřin před koncem a rozhodovat nakonec musely až samostatné nájezdy, kde byli šťastnější domácí (4:3 ve prospěch Jihlavy). Ve druhém kole se Kohouti představili doma, když vyzvali ambiciózní Třinec. Utkání, kterému nechyběla rychlost, množství velkých šanci, ale i osobních soubojů, fanoušky strhlo, po šedesáti minutách se z výhry 2:1 radovali Hanáci. Třetí zápas znamenal cestu do Vítkovic. Po nevydařené první třetině, kdy měli navrch Vítkovičtí, se hráči s kohoutem na dresu trefili do sítě Vítkovic pětkrát. Jakub Urbisch tak slavil své první letošní čisté konto.

Umístění v tabulce: sedm bodů a 3. místo

Hodnocení Šimona Betáka (útočník, 20 let): Myslím, že s Jihlavou to byla taková oťukávačka. Proti Třinci jsme podle mě podali velmi dobrý, bojovný a týmový výkon. Hlavně nás ale podržel brankář Kuba Urbisch, což zopakoval proti Vítkovicím. Máme za sebou výborného gólmana. V zápase s Vítkovicemi jsme ukázali týmového ducha. Když takhle budeme hrát pořád, bude to vypadat dobře. Radši to ale zaklepu (smál se).

STARŠÍ DOROST

Ani starším dorostencům první utkání nevyšlo. Svěřenci hned trenérské trojice Tomajka, Dopity a Kavuliče se v premiérovém zápase NOEN extraligy staršího dorostu představili doma, kde vyzvali Havířov. Dvoubrankové manko sice stihli snížit, ale na srovnání čas nezbyl. Po šedesáti minutách se tak museli smířit s prohrou 1:2. O den později si ale Kohouti s chutí zastříleli v Porubě, Tobias Urban si navíc vychytal první čisté konto (7:0). Hned v dalším kole čekal Hanáky před vlastními fanoušky utrápený Vsetín. I třetí utkání proměnili Olomoučtí v gólovou exhibici (9:2). Velká prověrka ale přišla až ve čtvrtém kole. Kohouti vyrazili na led úřadujících mistrů z Třince, a i když po první třetině prohrávali 0:1, utkání zvládli otočit a po šedesáti minutách se radovali z důležitého vítězství 3:1.

Umístění v tabulce ve skupině Východ: devět bodů a dělené 1. místo spolu s Vítkovicemi a Třincem

Hodnocení Josefa Podlahy (útočník, 15 let): Myslím, že tři výhry ze čtyř jsou určitě super, ale Havířov jsme doma porazit měli. Dali jsme málo gólů, a to rozhodlo, takže jsme přišli o tři body, což je škoda. V tabulce jsme ale zatím pořád první a doufám, že to tak bude pokračovat po celou sezónu.

MLADŠÍ DOROST

Nejmladší z mládežnických týmů Olomouce, do extraligy nevstoupil tou správnou bruslí. Na úvod nejvyšší dorostenecké soutěže nestačil na Havířov i přes to, že po první třetině vedl 2:0. Nakonec se ale musel smířit s prohrou v prodloužení 2:3. Ve druhém kole už ale tři body putovaly na účet Hanáků za výhru 3:2. Na cenném vítězství se dvěma góly podílela i dvojčata – obránci Petr a Daniel Maderovi. Duel se Vsetínem vyšel lépe domácím Valachům. Hanáci sice vedli, hráči v zeleno-žlutých dresech si ale vítězství nechtěli nechat utéct. V 58. minutě sice ještě srovnával kapitán Olomouce Matěj Kořenek, zápas ale došel až do samostatných nájezdů, kde měli přesnější mušku hosté (2:3). Ke svému čtvrtému utkání odcestovali svěřenci trenéra Pavla Sedláka do Zlína. I když hráči v červeno-bílých dresech zápas odbojovali, nedokázali se střelecky prosadit, a tak se z vítězství 5:0 radovali Ševci.

Umístění v tabulce ve skupině Východ: pět bodů a 7. místo

Hodnocení Adama Popelky (útočník, 14 let): V zápase s Havířovem jsme byli hodně často vylučovaní a neproměňovali jsme šance. I s Opavou jsme byli dost vylučovaní, ale makali jsme a bojovali, proto jsme vyhráli. Utkání se Vsetínem bylo tak trochu smolné. Asi dvě minuty před koncem jsme srovnali stav utkání, ale v nájezdech byl lepší Vsetín. Zápas se Zlínem jsme odbojovali, ale Zlín byl bruslařsky, technicky a silově úplně jinde než my. Znovu jsme byli hodně vylučovaní, a to přispělo k výhře Zlína.