Juniorka remizovala s Kometou Brno

Miroslav Fantal
O L O M O U C - Poslední přípravné utkání mají za sebou hráči olomoucké juniorky. V domácím prostředí přivítal výběr trenéra Přecechtěla hokejisty brněnské Komety. Po velmi vyrovnaném souboji skončil zápas dvou moravských celků remízou 3:3. Do sítě Jihomoravanů se postupně trefili David Škůrek, Dominik Novotný a Patrik Machala. NOEN extraliga juniorů startuje již příští čtvrtek, kdy se Kohoutům postaví do cesty právě Kometa.

„Z utkání jsem si odnesl smíšené pocity. Dopouštíme se hrubých individuálních chyb. Dnes to bylo třetí utkání v řadě, kdy jsme po vlastních chybách obdrželi laciné branky. Dnes jsme dostali dvě během jediné minuty a to pak stojí mužstvo spoustu sil, abychom uhráli alespoň bod nebo otočili,“ shrnul střetnutí lodivod juniorky Kamil Přecechtěl.

I když šlo jen o přátelské utkání, na ledě to jiskřilo. Hlavní sudí rozdal dvacet menších trestů a ve třetí třetině dokonce poslal po pěstní potyčce dva hráče předčasně pod sprchy. Ačkoli díky tomu měli domácí hned několik přesilových her, branku v početní výhodě slavili jen jednou.

„Dnes jsme poprvé začali utkání v plné sestavě, takže jsme ještě přesilovky nijak zvlášť netrénovali. Máme teď týden, abychom tyto situace nacvičili,“ prozradil plány pro nadcházející týden. „Těžkou hlavu si z toho nedělám, ale čeká nás ještě hodně práce,“ uzavřel.

HC Olomouc – HC Kometa Brno 3:3 (1:1, 1:2, 1:0)

Branky a nahrávky Olomouce: 20. Škůrek (Voznica, Heža), 33. Novotný (Machala, Schejbal), 46. Machala (Heža, Škůrek). Vyloučení: 8:12, navíc Jergl J. (OLO) a Káňa (KOM) 5 + DKU [HRUB].

Sestava Olomouce: Lukáš – Jergl J., Škůrek, Sedlář, Heža, Voznica, Dufek, Šaur, Lehečka, Smetana, Čip, Schejbal, Brandýs D., Machala, Novotný, Bartoš, Vondra, Hodulák, Kunce, Kebza, Brada. Trenér: Kamil Přecechtěl.