Juniorka si z prvního dne Turnaje O Pohár primátora odnáší tři body

Kristýna Nováková
P A R D U B I C E – První soutěžní den čekaly na olomoucké juniory v Pardubicích dva zápasy. V tom dopoledním vyzvali Chomutov, který nakonec bez větších problémů porazili poměrem 3:0. Večer pak změřili síly s pražskou Spartou, ve vyrovnaném utkání nakonec na pražský tým nestačili - podlehli mu však jen těsně 3:2.

HC Olomouc - Chomutov 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 2. Tomajko (Štědrý), 22. Kočí (Rosecký, Hlaváč), 41. Ministr

Sestava OLO: Mokrý (Hořejší) – Hlaváč, Kočí, Groch, Poledna, Fojt, Stratil, Ministr, Kučera, Handl, Štědrý, Tomajko, Krupa, Tarnoczy, Fasner, Rosecký, Ruda, Rusina, Fibigr

Sestava CHM: Němeček (Bajgar) – Ferbas, Pöschl, Ludvík, Klapka, Rykl, Matějka, Petrásek, Jurak, Svoboda, Spudich, Vyroubal, Pavlák, Švec, Döring, Šugár, Šilar, Králíček, Ekrt

Do prvního utkání turnaje vstoupili Hanáci velmi dobře, už ve druhé minutě zápasu se ujali vedení díky trefě Matěje Tomajka. O chvíli později měl Chomutov velkou šanci na vyrovnání, ale za brankřem Mokrym jen zazvonilo břevno. Na druhé straně se v solidní šanci ocitli domácí, tentokrát však zakročil brankář Němeček

Na začátku druhé třetiny to opět byl chomutovský gólman, kdo svůj tým držel nad vodou - připsal si hned tři důležité zákroky během krátké chvíle, jednou dokonce musel likvidovat likvidovat samostatný nájezd uniknuvšího útočníka domácích. Na střelu Václava Kočího z 22. minuty už však byl krátký. Olomouc tak mohl těšit nejen fakt, že odskočila na rozdíl dvou gólů ale také to, že se dokázala prosadit v přesilovce.

Kontaktní gól měl na své hokejce chomutovský Spudich, projektil z jeho hole však Mokry nakonec dokázal zneškodnit. Krátce poté se do přečíslení dostali dva hráči Hanáků, ani tentokrát se ale skóre neměnilo. To přišlo až necelých 5 minut před koncem, kdy Daniel Ministr vystihl rozehrávku soupeře a zvýšil na 3:0. Do konce třetí třetiny už gól nepadl, a tak si Kohouti z prvního zápasu odnesli plný počet bodů.

HC Sparta Praha - HC Olomouc

Branky a nahrávky: 8. Kubánek (Mácha), 13. Hauser, 22. Hauser (Kulhánek) – 4. Groch (Hlaváč), 22. Krupa (Tomajko)

Sestava SPA: Čazimi (Sluka) – Bureš, Ducháč, Vandírek, Tůma, Kulhánek, Prchal, Chvátal, Tomek, Mácha, Klimo, Hauser, Kubánek, Krupička, Theimer, Zembol, Vágner, Krchňák, Vittouch, Kuracina, Adamec.

Sestava OLO: Mokry (Hořejší) – Hlaváč, Kočí, Groch, Poledna, Fojt, Stratil, Ministr, Kučera, Handl, Štědrý, Tomajko, Krupa, Tarnoczy, Fasner, Rosecký, Ruda, Rusina, Fibigr

Také proti Spartě otevírali Hanáci skóre. Hlaváčovu střelu od modré čáry usměrnil do brány Šimon Groch. Vedení ale Olomouci dlouho nevydrželo, stačily čtyři minuty a bylo vyrovnáno. Olomouští hráči se špatně dohodli na rozehrávce a osamocený kotouč za bránou si přebral sparťanský Kubánek. Další kritická chyba Hanáků přišla ve 13. mimnutě, kdy olomoucký hráč trefil na útočné modré Hausera, kterému se kotouč odrazil přímo do jízdy a pražský útočník tak ještě do konce první třetiny otočil vývoj zápasu.

Ve druhém dějství byl do střelecké listiny podruhé v zápase zapsán Hauser, tentokrát si však soupeřovu střelu nešťastně srazil jeden z Hanáků. Hosté však hned vzápětí dokázali odpovědět z hokejky Tomáše Krupy. Krátce před zazněním sirény ohlašující konec ruhé třetiny se fantastickým zákrokem vytáhl sparťanský brankář Čižmi, který se dokázal přesunout napříč brankovištěm a udržet tak tenké vedení svého týmu. Ve třetí třetině jsme už branku neviděli, a tak Hanáci z druhého turnajového utkání odcházeli s prázdnou.