Juniorský reprezentant Menšík po prvním zápase na Hané: Jsem rád za důvěru

Jakub Žurovec, FOTO: Ronald Hansel, Juniorský hokej
O L O M O U C – Olomoučtí hokejisté padli s Vítkovicemi. V tomto duelu si odbyl premiéru Matouš Menšík, který po příletu z mistrovství světa U20 vyměnil reprezentační barvy za dres s kohoutem na hrudi.

Po třech venkovních duelech se Olomouc poprvé v letošní přípravě předvedla před domácím publikem, bohužel však Vítkovicím podlehla 0:2. „Museli jsme dohrávat na čtyři obránce, takže jsme to měli trošku ztížené. Pro obránce to nebylo vůbec lehké, takže na nich později v zápase byla vidět značná únava,“ popisuje situaci týmu Matouš Menšík.

Olomouc tedy již v úvodní třetině inkasovala první branku. Kotouč se po Fridrichově střele odrazil od Konrádovy výstroje příhodně pro dorážejícího Lindberga. Na konci této třetiny se Olomouc dostala do početní převahy 5 na 3. Z ní však nedokázala skórovat.

Do druhého dějství nastoupili Olomoučtí aktivně. „Měli jsme dobré šance, bohužel tam nic nespadlo,“ komentuje Menšík gólovou snahu Hanáků. A jako by platilo pořekadlo „nedáš, dostaneš“. Vítkovice se chopily šance a při brejku přidaly druhý gól. Hanáci dále pokračovali v útočném snažení, nepovedlo se jim však překonat výborně chytajícího Stezku. Stav utkání tak byl po druhé třetině 0:2.

Poslední část zápasu byla pro hráče velmi namáhavá. „Myslím si, že led nebyl optimální, ale oba týmy to měly stejně těžké,“ přibližuje mladý útočník. Ve třetí třetině se fanoušci branky nedočkali a z utkání tak odcházeli spokojenější hosté.

V tomto duelu si poprvé navléknul olomoucký dres český reprezentant do 20 let Matouš Menšík, který nastoupil v elitní formaci s Janem Káňou a Jakubem Orsavou. „Jsem rád, že jsem dostal od trenérů důvěru a mohl jsem nastoupit s takovými hráči. Myslím si, že jsme nehráli špatně, měli jsme tam dobré šance, bohužel se nám však nepodařilo vstřelit gól a bez gólu se vyhrát nedá,” shrnuje a navazuje tak na slova trenéra Jana Tomajka.

Menšík se také ohlédnul za mistrovstvím světa hráčů do dvaceti let, kde reprezentace skončila na sympatickém 4. místě: „Jsem určitě rád za nominaci, bylo výborné si zahrát proti nejlepším juniorům na světě a myslím si, že to byly vyrovnané zápasy.“

A jak vidí svou nejbližší budoucnost? „Ještě vůbec nevím. Uvidím, jak se teď ukážu trenérům, jestli si mě tady nechají. Do tréninku jsem se zapojil teprve ve čtvrtek,“ zakončuje Menšík.