Kádr Olomouce opustili obránce Michal Nedbálek a útočník Milan Ministr

O L O M O U C – V sezóně 2013/2014 nebudou pokračovat v olomouckém mužstvu bek Michal Nedbálek a útočník Milan Ministr. Na osmadvacetiletého Nedbálka nebyla uplatněna opce, s osmatřicetiletým Ministrem se vedení klubu nedohodlo na nové smlouvě. Oba hokejisté již opustili tým.

Michal Nedbálek

⇒ Obránce Michal Nedbálek odehrál za Olomouc 277 duelů

Obránce Michal Nedbálek odehrál za Olomouc šest sezón. V té úvodní 2007/2008 sice střídal svůj pobyt u Mory s hraním v druholigových klubech SHK Hodonín a KLH Vajgar Jindřichův Hradec, avšak od ročníku 2008/2009 nastupoval již jen za Kohouty. V jejich dresu Nedbálek odehrál dohromady 277 mistrovských zápasů, přičemž v nich nasbíral celkem 36 kanadských bodů (13+26).

Přestože se olomouckým hokejistům v poslední sezóně 2012/2013 podařilo dokráčet až do baráže o extraligu, odehrál Nedbálek kvůli zranění pouhých třicet duelů základní části. V nich ani jednou neskóroval, ale čtyřikrát na gól přihrál.

Milan Ministr

⇒ Útočník Milan Ministr zažil s Olomoucí mistrovský titul v ELH v sezóně 93/94

To útočník Milan Ministr je olomouckou legendou, neboť již jako hráč Mory zažil její první a zatím i jediný extraligový titul, který Kohouti vybojovali v ročníku 1993/1994. Ministr tehdy odehrál za Hanáky dvě střetnutí. Dohromady však aktuálně osmatřicetiletý hokejista nastoupil za Olomouc v 448 soutěžních utkáních, v nichž si na své konto připsal celkem 333 kanadských bodů (157+176).

V nedávno uplynulé sezóně 2012/2013 toho Ministr podobně jako Nedbálek také mnoho neodehrál, neboť už od začátku ročníku ho sužovalo zranění nohy. Nastoupil tak jen ke třem zápasům základní části, k jednomu duelu play-off a k osmi barážovým střetnutím. V celkových dvanácti utkáních se prosadil jednou, u dvou branek asistoval.

TOP FOTO: Hana Vítková