Kanonýr Matěj Pekr v říjnu obhájil prvenství v anketě Kohout měsíce

Redakce
O L O M O U C – Svými výkony táhne celé mužstvo, těží z výborné spolupráce se svými parťáky z formace a aktuálně mu patří koruna pro nejlepšího střelce první ligy. Tohle je vizitka nejproduktivnějšího olomouckého hokejisty Matěje Pekra, který si v říjnu, stejně jako v září, připsal vítězství v anketě Kohout měsíce. Pekr obdržel celkem 170 bodů, za ním se na druhém místě umístil Michal Vodný se 105 body.

Matěj Pekr v řijnu navázal na skvělé výkony z úvodu sezóny, což nemohlo uniknout ani příznivcům olomouckého klubu, kteří křídlo první formace znovu zvolili Kohoutem měsíce. „Udělalo mně to radost, jsem za to rád a vážím si toho,“ říká s blaženým úsměvem na tváři čtyřiadvacetiletý útočník.

„Přeci jenom ale výhra v této anketě pro mě neznamená až tak moc. Nejdůležitější je, aby se nám pořád dařilo jako týmu a sbírali jsme co nejvíce bodů,“ odpovídá skromně Matěj Pekr, který před individuálními úspěchy vyzdvihuje výkony celého mužstva.

⇒ Lídr týmového bodování Matěj Pekr

Už nyní hokejista v kabině přezdívaný “Peky“ překonal své dosavadní prvoligové střelecké i bodové maximum (21 bodů – 10 branek, 11 asistencí). „Určitě je to moje mé nejlepší období v kariéře, možná někdy v juniorce se mi dařilo ještě víc, ale to se asi nedá vůbec srovnávat,“ usmívá se šikovný útočník.

Na olomouckou pětadevadesátku se pomalu začínají ptát i bossové klubů z nejvyšší soutěže. Podle samotného hráče ale tohle téma není na pořadu dne.

„Vůbec nad tím teď nepřemýšlím. Navíc si myslím, že bych ještě neměl potřebné zkušenosti na extraligu. Jednou bych si nejvyšší soutěž rád zahrál, ale záleží na štěstí a na tom, jak se mi dál bude dařit. V Olomouci jsem spokojený a chtěl bych tady dosáhnout nějakého úspěchu. Baráž je určitě velká motivace,“ přiznává uničovský rodák.

Motorem olomouckého týmu je od začátku sezóny první formace složená z tria Jakub Herman, Jiří Řípa a Matěj Pekr. Při pohledu na čelo kanadského bodování hanáckého celku jsou k vidění právě tato tři jména a ne náhodou první kohoutí pětka nahání strach celé první lize.

„Jsem zatím maximálně spokojený s tím, jak nám pětka šlape. Jen doufám, že se nikdo z nás nezraní, zůstaneme spolu, co nejdéle to půjde a výborné výkony nám vydrží až do play-off, kde snad naše formě ještě vyvrcholí,“ tvrdí Matěj Pekr, který doufá, že výkony jeho formace mohou stále gradovat.

Kohout měsíce října – TOP FIVE

1. Pekr Matěj       170 bodů
2. Michal Vodný     105 bodů
3. Tomáš Halász      78 bodů
4. Mario Cartelli    77 bodů
5. Jakub Herman      72 bodů

Jednotlivé měsíční výsledky se sčítají tímto způsobem: první místo v měsíčním bodování = 10 bodů, druhé místo = 9 bodů atd.

Kohout sezóny – průběžné pořadí do 10. místa

1. Pekr Matěj       20 bodů