Kapitán juniorů Jiří Jergl: Vůbec jsme nečekali, že budeme tak vysoko

Tomáš Schmiedt
O L O M O U C – Juniorská NOEN extraliga má za sebou všechny zápasy letošního roku a olomoučtí hokejisté se vyhřívají na parádní páté příčce. Navíc jsou spolu s Chomutovem nejlépe střílejícím mužstvem. Během dosavadního průběhu sezóny se Kohoutům podařilo třeba rozstřílet ve své plecharéně Mladou Boleslav 11:1. „To byla nádherná přestřelka. Olda Heža v ní vstřelil hattrick, kterým završil našich deset vstřelených branek,“ vrátil se k duelu s Bruslařským klubem Jiří Jergl.

Rok 2012 se nezadržitelně blíží ke svému závěru a junioři Mory ho zakončí na skvělém pátém místě. Sami Kohouti s takovou pozicí před úvodem ročníku nepočítali.

„Ze začátku jsme vůbec nečekali, že budeme tak vysoko. Skoro každou předcházející sezónu jsme hráli o udržení, i když v jedné jsme hráli play-off, kam jsme to dotáhli až do Slavie. Nakonec jsme skončili těsně před finále, které se hrálo v Prostějově,“ připomněl kapitán olomouckých juniorů Jiří Jergl.

Už prvních několik duelů sezóny ukázalo, že svěřenci trenéra Přecechtěla mohou pomýšlet na vyšší cíle, mezi kterými je třeba i boj o titul. „Řekli jsme si po nějakých deseti zápasech, co jsme odehráli, že chceme do play-off,“ přiznal mladý obránce.

⇒ Kapitán olomouckých juniorů Jiří Jergl

Během dosavadních utkání však Hanáci měli jednu smolnou sérii, když prohráli čtyři zápasy jen o jediný gól. Třeba na Slavii dokonce inkasovali rozhodující trefu třináct vteřin před koncem třetí třetiny.

„Občas je období, kdy se týmu nedaří. Na Slavii to bylo třeba o jednom hráči, který si nepohlídal svého hráče, a dostali jsme tak gól. Takové jsou ale zápasy,“ řekl Jergl.

Na druhou stranu měli Kohouti i jedno velmi povedené období. Během tří dnů zvítězili 8:1 v Liberci a 11:1 doma s Mladou Boleslaví. Klání se Středočechy je pro Jergla dosud nejlepší zápas, jaký v letošním ročníku odehrál.

„To byla nádherná přestřelka. Olda Heža v ní vstřelil hattrick, kterým završil našich deset vstřelených branek,“ vzpomínal junior Mory s třiadvacítkou na zádech.

Právě proti Bruslařskému klubu načali Hanáci novou stovku v počtu vstřelených branek. „Ani jsme to v šatně vlastně neslavili, nikdo si to totiž skoro neuvědomil,“ pravil Jergl.

Olomouc už v několika duelech předvedla, že dokáže vyhrát i s lépe postavenými celky v tabulce. Je schopná však prohrát i se slabšími. Třeba z ledu posledního Ústí nad Labem si odvezla porážku 4:5 po samostatných nájezdech.

„Měli jsme dlouhou cestu a kouč nám říkal, abychom hráli všechno odzadu. Dobře jsme bránili, ani jeden tým neměl moc šancí. Navíc soupeře gólman dobře podržel. Samozřejmě i Honza předvedl své kvality, je to náš klenot,“ pochválil dvacetiletý hokejista svého spoluhráče.

Junioři Mory mají chvíli oddech od soutěžních utkání, žádný velký odpočinek pro ně ale není připraven. „Sice nás čeká pauza od zápasů, ale tréninky pokračují i nadále. Myslím, že nám dá trenér do těla. Nějaké volno však mít budeme, tak tři čtyři dny,“ prozradil Jergl.