Každý tým si chce hlídat svou pevnost, mrzí nás to, přiznal Alexandr Lhotský

Miroslav Fantal
O L O M O U C – Olomoučtí Kohouti přišli o domácí neporazitelnost, po souboji s Mladou Boleslaví brali jen bod. Radost a euforii z předchozích zápasů v hanácké tvrzi vystřídal smutek. Mora byla svému soupeři více než dobrým sokem, po velkém boji ale odjížděla z ledu jako poražená. „Mohli jsme vyhrát, šancí jsme k tomu měli hodně,“ mrzelo Alexandra Lhotského

Hanáci po dlouhých pěti letech přivítali na svém kluzišti hokejisty Mladé Boleslavi, úvodní část jim ale nevyšla. Na gólově nulový útok odpověděli Středočeši hned dvakrát. Nejprve využili hosté zmatené domácí obrany.

„Vůbec nevím, jak první branka padla, kotouč jsem neviděl. Šel jsem k bráně a najednou nám to tam spadlo. Puk jsem viděl až v bráně,“ komentoval moment z šestnácté minuty obránce Alexandr Lhotský, který si tak připsal minusový bod.

⇒ Alexandr Lhotský

Když už se zdálo, že se do kabin půjde za jednogólového vedení Boleslavi, udeřili hosté podruhé. Deset vteřin před koncem upravil stav zápasu Tomáš Nouza. „První třetina nám vůbec nevyšla. Inkasovali jsme dvě branky a s takovým mančaftem se to těžko dotahuje. Nějaké šance jsme si sice vypracovali, ale herně to nebylo ono,“ zhodnotil úvod střetnutí hráč s číslem dvaaosmdesát.

Olomoučtí i přes dvougólové manko zápas nezabalili a zásluhou nejlepšího střelce Mory posledních dní Matěje Pekra do konce základní hrací doby vyrovnali. „Formu mají kluci výbornou. Hlavně si vyhoví, umí si to dát. Matěj má neskutečnou střeleckou fazonu, táhne nás. Skoro v každém zápase mu to vyjde,“ pochválil střelecky nejúspěšnější olomouckou formaci.

Příležitostí ke skórování ale měli i jiní hráči, ve druhé třetině se do obrovské šance dostal také Alexandr Lhotský, skóre ale nezměnil. „Viděl jsem před sebou prázdnou bránu a vystřelil jsem. Nevím, jestli to někdo tečoval nebo jsem to netrefil,“ přemýšlel autor spálené tutovky po utkání.

Neproměněné šance mohly Hanáky mrzet v samotném závěru. Minutu před koncem fauloval Richard Diviš a před Kašíkovou klecí bylo pořádné horko. „Vždy mám obavy, když zbývá do konce málo času a hrajeme oslabení. Se štěstím jsme to ale uhráli,“ ulevilo se mu.

Zápas tak nakonec musely rozhodnout až samostatné nájezdy, ve kterých si lépe vedla parta trenéra Františka Výborného a na dlouhou cestu domů si přibalila bonusový bod. „Remíza je dobrá, ale mohli jsme vyhrát. Šancí jsme k tomu měli hodně. Pokud bychom je proměnili, zvítězili bychom,“ přemýšlel hráč z defenzivních řad Mory.

Hanáci tak nejen že ztratili dva body na čelo prvoligové tabulky, v domácím prostředí ale vůbec poprvé letos kapitulovali. „Mrzí nás to. Každý tým si chce hlídat své kluziště, svou pevnost. Body doma neradi ztrácíme,“ smutnil sedmatřicetiletý hráč Mory.

Oproti minulým střetnutím se návštěva na utkání olomouckých Kohoutů přehoupla přes tisíc diváků, na stadion si jich našlo cestu jedenáct set. „Větší návštěva byla poznat. Je to rozdíl, než když dorazí pět set nebo sedm set lidí. Všechno záleží na výsledcích a s jakým nasazením budeme hrát. Pokud nám to nepůjde a nebudeme bojovat, fanoušci chodit nebudou,“ má jasno bývalý hráč brněnské Komety.

⇒ BK Mladá Boleslav

„Divákům se zápas kromě první třetiny musel líbit,“ pokračoval na adresu hanáckého publika.

Velkým lákadlem pro diváky měl být start pětinásobného vítěze mistrovství světa a bývalého hráče Columbusu Davida Výborného. Exkapitán hokejové reprezentace se ale na soupisce Středočechů neobjevil.

„Nevěděli jsme, že nepřijede. Těšili jsme se, že si zahrajeme proti kvalitnímu útočníkovi,“ mrzela nepřítomnost osobnosti českého hokeje i v kabině přezdívaného „Lhoťáka“.

Napravit zaváhání z bodově nevydařeného domácího zápasu mohou Kohouti už v sobotu, kdy se podívají na led Písku. „Už je na čase dovést z venku vítězství. S Pískem jsme hráli Regionální pohár a víme, co od nich můžeme očekávat. Nejsem si jistý, zda posílili, ale určitě tam jedeme pro tři body,“ věří obránce hanáckého celku.