Kdyby nám někdo řekl, že budeme hrát osmifinále, určitě bychom to brali, říká útočník dorostu Viktor Šulgan

Lukáš Losleben, Zuzana Spurná
O L O M O U C – Dorostenci si po delší době vyzkoušeli, jaké je to hrát vyřazovací boje. S Jihlavou sehráli vyrovnané duely, při nichž vesměs rozhodovalo štěstí. „Nemáme se za co stydět, dali jsme do toho vše,“ řekl mimo jiné během posezónního rozhovoru patnáctiletý útočník VIKTOR ŠULGAN.

Na začátku sezóny jste si stanovili nějaký cíl. Jaký byl a podařilo se vám ho splnit?
Důležité pro nás bylo se udržet v extralize. Postupem času jsme se ale samozřejmě prali také o to, abychom si zahráli play-off. To se nám nakonec povedlo.

Jaký cíl jsi měl ty osobně?
Pro mě bylo nejdůležitější být platným hráčem pro svůj tým. Také jsem chtěl přispět i bodově.

Na co vás trenéři před sezónou nebo i během ní upozorňovali?
Říkali, že si máme plnit své úkoly a nenechávat se zbytečně vylučovat. Také bylo pro ně důležité, abychom se včas vraceli do obrany. Je pravda, že ne vždy se nám to dařilo, ale i přeso stáli za námi a podporovali nás.

Vítěznou šňůru na přelomu základní části a nadstavby jste natáhli na krásných 14 zápasů, co vám k tomu pomohlo?
Na přelomu roku se nám naštěstí vrátili zranění hráči. A čím více se blížilo play-off, tím více jsme byli motivováni. Semkli jsme se jako tým.

Nebylo pro vás náročné udržet se nohama na zemi? Jak jste se porvali s rolí favorita?
Byla období, kdy jsme si více věřili, ale trenéři nás vždy vrátili zpět na zem. Věděli jsme, že musíme stále makat na 100%, abychom si tuto pozici udrželi.

V play-off jste narazili na Jihlavu, jaké pro vás bylo hrát proti soupeři, kterého jste za celou sezónu nepotkali?
Byla to pro nás nová zkušenost, nicméně soupeře si člověk v téhle fázi nevybírá. Věděli jsme, že mají kvalitní tým a že to nebude nic jednoduchého.

Zápasy s Jihlavou byly velice vyrovnané, co vám ale chybělo?
Ano, sehráli jsme vyrovnané zápasy, chyběl nám nejspíše důraz a větší štěstí. Přesto si ale myslím, že se nemáme za co stydět. Dali jsme do toho vše.

Osmifinále se dá rozhodně považovat za úspěch, co vám tyto zápasy mohou dát?
Kdyby nám někdo před sezónou řekl, že si zahrajeme osmifinále, tak bychom to určitě brali. Přinesou nám spoustu zkušeností do dalšího hokejového života.

Viktor Šulgan sleduje potyčku během zápasu s Havířovem
FOTO: Zuzana Spurná