Kdybych na ně zakřičel, mysleli by si, že jim nadávám, smál se Jaroslav Koma

Miroslav Fantal
O L O M O U C - V minulém ročníku si ho fanoušci v Olomouci velmi oblíbili. Vždy když dostal kotouč na modrou, hnala ho celá hala, ať zazvoní. Slovenský obránce Jaroslav Koma se ve středu vrátil na stadion svého bývalého zaměstnavatele. A i když se na ledě objevil v dresu Havlíčkova Brodu, diváci na tribuně na něj nezapomněli. „Děkuji jim. Bylo to pěkné,“ vzkázal fandům po utkání.

Když nastupoval před začátkem utkání mezi prvními na led, jistě nemohl přeslechnout z tribuny nad trestnými lavicemi své jméno. „Chtěl bych tímto pozdravit sektor nad trestnou, že mě vyvolávali na začátku zápasu i na konci. Děkuji jim. Bylo to pěkné,“ potěšilo bývalého hráče Kohoutů.

Při odchodu z hrací plochy navíc fanouškům vyjádřil gestem poděkování. „Člověk si je samozřejmě zapamatuje. Stejně jako si pamatuju fanoušky v Pardubicích, Litvínově nebo Vrchlabí. Měl jsem tu nějaké lidi, co mi fandili, a tohle gesto bylo výmluvné. Kdybych na ně zakřičel, tak by mi asi nerozuměli. Ještě by si mysleli, že jim nadávám,“ smál se Koma.

⇒ Jaroslav Koma

„Pro mě to byl takový zajímavý zápas. Už i doma vlastně. Hrál jsem tu celou minulou sezónu, takže z týmu Olomouce se znám s téměř všemi hráči. Se všemi jsem se pozdravil,“ chlubil se bek, který nosí v Havlíčkově Brodu číslo 94.

V samotném zápase se pak Jaroslav Koma zapsal do statistik jen negativně. V první třetině zavinil faulem dvojnásobnou přesilovku Kohoutů, kterou domácí využili. „Hráč tam pronikl mezi mnou a Martinem Zábranským, tak jsem ho zahákoval. Už to nešlo jinak. Bavili jsme se o tom pak s Martinem. On říkal, že fauloval on. Podle mě jsem to byl já. Jen jsem se otočil, viděl jsem ruku rozhodčího nahoře, tak jsem šel na trestnou,“ líčil moment z konce šestnácté minuty.

Olomoučtí se tak i díky proměněné přesilové hře dostali zpět do hry a postupem času už jen navyšovali svůj gólový účet. A jelikož si hráči Rebelu několikrát vylámali zuby na domácím gólmanovi, body si z Hané neodvezli. „Utkání bylo vyrovnané. V několika momentech jsme zaváhali. Ale myslím si, že zápas měl dobrou úroveň. Chtěli jsme tři body. Vedli jsme a vypadalo to, že bychom mohli něco utrhnout. Škoda,“ mrzelo slovenského obránce po zápase.

„Neproměňovali jsme přesilové hry. Hráli jsme dvakrát proti třem. To rozhodlo zápas. Po třetí obdržené brance to navíc bylo i hodně náročné,“ věděl příčinu neúspěchu.

„Olomouc má výborný mančaft, stačí se podívat na tabulku,“ poklonil se soupeři. „Navíc ji dopředu ženou diváci. Docela jsem se divil, kolik jich tu bylo,“ srovnával návštěvu s minulou sezónou.

FOTO: Zdeněk Polák