Když je v bráně Konrád, moc gólů nedostáváme, konstatuje Pavel Skrbek

Matěj Langer
O L O M O U C – Hanáci započali utkání trochu hůře, čehož soupeř využil a hned v osmé minutě se prosadil hostující Marcel Haščák. Mora se ale výrazně probudila v prostřední části, když brankový stav srovnal Pavel Skrbek. Netrvalo dlouho a o vítězství Mory rozhodl skórující Martin Vyrůbalík. „Jsme rádi za výhru, ale kdyby Vary daly ještě jeden gól, obraceli bychom to hodně špatně," přiznal první jmenovaný.

Kohouti se tentokrát postavili na vlastním ledě posledním Karlovým Varům a toužili po šesté výhře v řadě. Začátek zápasu ale určitě nebyl přesně dle představ svěřenců Zdeňka Venery, kvůli čemu také inkasovali první gól. Více vstřelených branek už ale brankář Branislav Konrád nedovolil a následně skórovali pouze Olomoučtí.

⇒ Obránce Pavel Skrbek

„Ze začátku jsme měli blbý pohyb, začali jsme hrát zakřiknutě a nechávali jsme jim příliš prostoru. Toho oni využili, dostávali se do tempa, tudíž jsme byli všude o krok později. Prohrávali jsme osobní souboje, což si myslím, že byl největší rozdíl,“ přiznal olomoucký bek, že se jim úvodní dvacetiminutovka rozhodně nevyvedla dle jejich představ. Navíc zásluhou Marcela Haščáka šli hosté v osmé minutě do vedení.

Prostřední část hry však už patřila především Hanákům, kteří díky gólům Pavla Skrbka a kapitána Martina Vyrůbalíka otočili stav zápasu. „Zaplať pánbůh, že jsme to otočili, protože začátek zápasu byl opravdu špatný. Ve druhé části jsme se výrazně zlepšili, jenže i když jsme měli více střel, tak je škoda, že nepadlo více gólů z naší strany. Ve třetí třetině to už bylo celkem nevyvážené, protože v tu chvíli jsme především bránili výsledek,“ popsal výkon mužstva po jednotlivých periodách.

Poměrně značným problémem Kohoutů v letošní sezóně jsou bez pochyby přesilové hry. S úspěšností 6,82% využitých početních výhod totiž Mora zaujímá poslední příčku ve statistické tabulce. Tentokrát se ale právě zásluhou Pavla Skrbka podařilo Olomouckým využít třetí přesilovou hru v zápase. „My se přesilovkám věnujeme pořád, jenže stále nám nejdou a dnešek to nijak moc nezměnil. Je to vážně hodně špatný,“ uznal nedostatky hry Hanáků.

⇒ HC Energie Karlovy Vary

Téměř v půli zápasu mohlo být srovnáno, když domácí obrana neuhlídala Václava Benáka, jenž se dostal do samostatného nájezdu. Naprosto výborný zásah olomouckého gólmana však ponechal domácí ve vedení. „Já jsem ten samostatný nájezd Energie vůbec neviděl. Pouze jsem slyšel, jak kluci křičí, že jde Benák sám na bránu, jenže on je v bráně Braňo (Branislav Konrád), takže těch gólů za jeho záda moc nepadá (směje se),“ vyzdvihl kvality slovenského brankáře hráč s jedenáctkou na zádech.

O 13 minut později však byla Energie ke srovnání stavu ještě blíže, ovšem rozhodčí branku hostů neuznali. „V kabině jsme se o neuznané brance protivníka vůbec nebavili. Pro nás je dobře, že to páni rozhodčí neuznali. Vůbec netuším, co se v té chvíli tam stalo, ale samozřejmě je to na posouzení arbitrů, jelikož z videa to museli vidět lépe. Naštěstí, že rozhodli tak, jak rozhodli,“ okomentoval nadějný pokus o dobytí Konrádovy klece ze strany Západočechů.

„Při takovém skóre, jaké bylo na počátku poslední třetiny, jsme očekávali, že se trochu více probudí. Půjdou do toho, jelikož stav 1:2 určitě bránit nebudou. Zkoušeli to hrát po mantinelech na najetý křídla, jenže moc toho neměli. Dopadlo to tak, jak to dopadlo,“ popsal závěrečnou dvacetiminutovku.

Dostat puk podruhé za záda Konráda se ale Energii už nepodařilo, tudíž Hanáci mohli slavit šestou výhru v řadě. Díky tomu se navíc posunuli v celkové tabulce extraligy na vynikající čtvrté místo. Na třetí Mladou Boleslav ztrácí pouze jediný bod. „Každopádně jsme rádi za tuto výhru, jelikož jsme opravdu nezačali dobře. Kdyby Vary daly ještě jeden gól, tak bychom to obraceli hodně těžko. Na konci jsme se už klepali o výsledek, přece jen to bylo 2:1 a víme, že těch gólů moc nedáváme. Většinu zápasů vyhrajeme na dva góly, takže na konci přišel určitý strach,“ dodal na závěr asistent kapitána Pavel Skrbek.