Když to nejde od modré, musel jsem takhle, smál se premiérový střelec Dujsík

Kristýna Nováková
Začali přesně tam, kde skončili. Tak by se dal shrnout zápas proti Litvínovu. Olomouc totiž dokázala navázat na vítězství proti Hradci Králové před reprezentační přestávkou a po týdenní odmlce si připsala další 3 body. Kohouti do utkání vlétli plnou parou a už ve druhé minutě se zásluhou Davida Ostřížka dostali do vedení. I nadále byla Mora na ledě aktivnějším týmem a za svou snahu byla odměněna brankou Tomáše Dujsíka, který skóroval z pro obránce nepříliš typické pozice před brankovištěm. Pro šestadvacetiletého beka to přitom byla vůbec první trefa v olomouckém dresu. Třetí přesný zásah si pak připsal Jan Knotek.

„Byl to šťastný gól, ale jsem za něj strašně rád a mám radost i z toho, že jsme se vrátili na šťastnou vlnu,“ těšilo autora druhého gólu Mory. Kromě toho, že si Tomáš Dujsík připsal vůbec první branku v dresu Olomouce, stojí za zmínku také to, že se prosadil z pro obránce dost netypického místa – poté, co před sebe gólman Janus vyrazil střelu Jana Knotka, si Dujsík sjel pro puk k brankovišti a z bezprostřední blízkosti překonal litvínovského brankáře.

„Puk tak nějak vyplaval a přišlo mi, že ho nikdo nechtěl, tak jsem tam sjel a dorval jsem ho tam. Když to nešlo od modré, tak jsem musel takhle,“ usmíval se. „Viděl jsem, že jsou všichni stažení dole, že to nevypadá, že by mohl někdo ujet,“ dodal. První trefa za Kohouty bude mladého beka pravděpodobně stát nějaký příspěvek do klubové kasy, kterou střeží jeho kolega z obrany Jan Jaroměřský. „Uvidíme, co kluci vymyslí,“ pousmál se hráč s číslem 6.

⇒ Obránce Tomáš Dujsík

Porážka Litvínova pro Olomouc znamená už druhou výhru v řadě. Před reprezentační pauzou totiž Kohouti porazili také Hradec Králové a uťali tak čtyřzápasovou sérii proher. Olomouci hodně pomohlo to, že se velmi rychle dostala do vedení. „Nechtěli jsme se vracet k těm prohrám před reprezentační pauzou. Myslím, že jsme si vyčistili hlavu a ten gól nám určitě pomohl. Získat sebevědomí takhle ze začátku zápasu je určitě dobře,“ uznal Dujsík. „Po tom druhém gólu jsme polevili, trochu jsme to otevřeli, ale pomohla nám ta pauza. Jasně jsme si řekli, že takhle ne a musíme se znova vrátit k poctivému hokeji a pak to bylo dobré,“ komentoval bek druhou třetinu. V ní došlo po souboji Matouška se Škůrkem k rozbití plexiskla. Hra se musela na několik dlouhých minut přerušit a oba týmy se odebraly do kabin.

Krátce poté se Olomouc díky Janu Knotkovi a jeho přesilovkové trefě radovala ze třetího gólu v zápase. Litvínov už dokázal pouze korigovat stav na konečných 3:1 a Kohouti se tak mohli radovat ze zisku tří bodů. „Řekli jsme si, že se chceme vrátit k tomu, co jsme hráli na začátku sezóny. Bojovat, jezdit po zadku, vyhrávat souboje, a to se nám dnes dařilo hlavně v předbrankovém prostoru. Až na ten poslední gól, ale jinak jsme to celý zápas drželi dobře,“ vyjmenovával Dujsík kameny, jimiž byla dlážděna cesta k vítězství.

Obránce, jenž nedávno oslavil své šestadvacáté narozeniny, se postupem sezóny stává stabilnější součástí sestavy. „Uvidíme, jak to bude dál. Teď tam byl zraněný Martin Vyrůbalík. Krok po krůčku se snažím, tak snad to takhle půjde dál. Cítím se dobře. Je třeba zlepšit sebevědomí, od toho půjdou ty výkony nahoru,“ věří.