Klub reaguje na rozsáhlou marodku, přicházejí Jakub Valský a Silvester Kusko

Klub
O L O M O U C - Seznam nemocných a zraněných hráčů Hanáků se neustále rozšiřuje, na což klub reaguje aktivitou na hráčském trhu. Na měsíční hostování z brněnské Komety proto přicházejí útočníci Jakub Valský a Silvester Kusko.

Olomoucký klub příchodem obou hráčů reaguje na početnou marodku, na které momentálně je 10 hráčů, konkrétně David Ostřížek (zranění v horní části těla), Lukáš Klimek (zranění v horní části těla), Petr Strapáč (zranění v dolní části těla), Jakub Navrátil (zranění v horní části těla), Matúš Hlaváč (nemoc), Petr Kolouch (nemoc), Tomáš Valenta (nemoc), Tobiáš Handl (zranění v dolní části těla), Tomáš Gřeš (nemoc) a Matěj Kořenek (nemoc).

K aktuálnímu stavu kádru Kohoutů se vyjádřil i generální manažer klubu Erik Fürst:„Situace je opravdu mimořádná, podobně širokou marodku v kádru snad nepamatuji. V posledních hodinách jsme intenzivně jednali o posilách a jsem rád, že jsme se s Kometou dohodli na výpomoci dvou hráčů. Vzhledem k dlouhodobým zraněním některých hráčů zároveň nevylučuji další doplnění týmu.“

Jakuba Valského, rodáka ze Slaného, fanoušci znají především z působení v Liberci, kde se v sezoně 2015/2016 podílel na zisku mistrovského titulu. V loňském ročníku si kromě zápasů za Bílé Tygry zahrál také za Kladno, kde působil formou hostování. Letošní sezonu začal v Kometě Brno, nyní bude hájit barvy Olomouce.

Silvester Kusko, útočník se slovenským a kanadským občanstvím, v extralize doposud nastupoval pouze za Kometu Brno. V modrobílém dresu nastoupil k necelé stovce extraligových zápasů. V posledních letech působil také v Chance lize, kde hrál za Třebíč.

Oba příchozí hráči by měli být trenérům k dispozici již v úterním utkání proti Plzni, prvnímu celku extraligové tabulky.