Kohoutem měsíce ledna jste zvolili útočníka Jakuba Hermana

Redakce
O L O M O U C – První měsíc roku 2015 je za námi a i v něm jste měli možnost hlasovat v anketě „Kohout měsíce“. Svými výkony si vás v lednu nejvíce získal útočník Jakub Herman, který se tak dočkal svého premiérového vítězství v této divácké anketě. Za Hermanem se umístili další dva útočníci – Tomáš Rachůnek a Peter Zuzin. Přečtěte si článek až do samotného konce, čeká tam na vás milé překvapení!

I když byl měsíc leden v podání hokejistů extraligového nováčka tím nejméně podařením v dosavadním průběhu extraligového ročníku, útočník Jakub Herman naopak zaznamenal nejpodařenější období sezóny. Během deseti lednových duelů nasbíral šest bodů (4+2), což neuniklo ani olomouckým příznivcům.

⇒ Útočník Jakub Herman

„Jsem rád za podporu fanoušků a hlasy, které jsem dostal. Moc mě to těší. Nabádá mě to k tomu, abych na sobě ještě víc pracoval a byl lepší a lepší,“ prozradil novopečený vítěz lednového hlasování.

Vůbec nejlépe si „Hermoš“ vedl v utkání proti Brnu, ve kterém se postaral o dva ze tří gólů Hanáků. Mohlo právě tohle utkání přesvědčit fanoušky, aby hlasovali pro přerovského rodáka? „Nedokážu říct, podle čeho fanoušci hlasovali. Je možné, že tím, že jsem dal proti Kometě dva góly, jsem na sebe nějakým způsobem upozornil,“ konstatoval Herman, který obdržel celkem 358 hlasovacích bodů. Druhý Tomáš Rachůnek dostal 219, třetí Peter Zuzin 92.

Špatné období? Zapomněli jsme na něj, teď chceme rozjet šňůru výher

Deset lednových zápasů a jen jedna výhra. Rok 2015 nepřináší Kohoutům zatím příliš štěstí. Na smůlu se však svěřenci kouče Fialy vymlouvat nechtějí. Špatné období hodili za hlavu a už teď se soustředí na zbývajících osm kol, ve kterých již půjde do tuhého.

„Všichni se k tomu budeme neradi vracet. Chceme na to úplně zapomenout a naopak rozjet nějakou vítěznou sérii. Každý bod pro nás teď bude zlatý. Myslím si ale, že poslední zápasy už nebyly tak špatné, byla jen škoda, že jsme z nich nevytěžili žádné body. Ještě je však před námi osm kol a 24 bodů ve hře. Musíme to zlomit jedním zápasem, potom věřím, že jsme schopni vytvořit šňůru výher,“ nechal se slyšet muž, který obléká dres s číslem 71.

Extraligový kolotoč se v posledních dnech zastavil kvůli reprezentační přestávce. Rozjeté týmy ji zřejmě příliš nepřivítaly, Hanákům však přišla vhod. „Podle mě jsme se teď během volného týdne dali psychicky do kupy, potrénovali jsme věci, ve kterých jsme měli problémy a v čem nás soupeři přehrávali. Teď je jen na nás, abychom to přenesli do zápasů. Nejlépe už nyní ve středu proti Liberci. Věřím, že podáme 120% výkon a odvezeme odsud tři body,“ potvrdil Herman, že zraky Kohoutů již směřují na střetnutí s Bílými Tygry.

Mora se dlouhou dobu pohybovala mezi celky, které se drží na pozicích zajišťující účast v play-off. Nyní se však Olomoučtí na tyto příčky dívají s osmibodovou ztrátou. Jaké si dávají Kohouti cíle do poslední části sezóny? „Podle mě se musíme dívat co nejvýš. Každopádně chceme jít zápas od zápasu, pokaždé se soustředit na to, abychom podali co nejlepší výkon. Sbírat postupně body, pak uvidíme, kam až nás to vynese. Ale dávat si cíle je těžké,“ odpověděl hokejista a bubeník v jedné osobě.

Bývalého mládežnického reprezentanta těší, že i přes nelichotivé výkony zůstávají téměř všichni příznivci na straně Kohoutů. „Jsem rád, že při nás fanoušci pořád stojí. V posledních zápasech byl slyšet i nějaký pískot, s tím se ale nedá nic dělat. Dá se říct, že si za to můžeme sami, takže to bylo oprávněné. Chceme se jim za jejich podporu odvděčit, začít vyhrávat a znovu naplit stadion,“ uzavřel rozhovor „Kohout měsíce ledna“ Jakub Herman.

Kohout měsíce ledna – TOP FIVE

1. Jakub Herman                    358 bodů
2. Tomáš Rachůnek                  219 bodů
3. Peter Zuzin                      92 bodů
4. Rostislav Marosz                 83 bodů
5. Tomáš Vošvrda                    64 bodů

Jednotlivé měsíční výsledky se sčítají tímto způsobem: první místo v měsíčním bodování = 10 bodů, druhé místo = 9 bodů atd.

Kohout sezóny – průběžné pořadí do 10. místa

1.       Rostislav Marosz           39 bodů
2.       Roman Rác                  37 bodů
3.       Jiří Trvaj                 31 bodů
4.       Martin Cibák               25 bodů
5.       Peter Zuzin                21 bodů
6.       Jakub Herman               20 bodů
7.       Tomáš Vošvrda              19 bodů
8.       Pavel Skrbek               15 bodů
9.       Erik Hrňa                  13 bodů
10.      Tomáš Rachůnek             10 bodů

AUTOGRAMIÁDA S KOHOUTEM MĚSÍCE!

Vítěz ankety „Kohout měsíce“ pro měsíc leden, útočník Jakub Herman, bude ve čtvrtek 12. únor od 16:00 do 17:30 ve fanshopu HC Olomouc na ulici Erbenova k dispozice všem fanouškům, kteří budou mít zájem si od útočníka olomoucké Mory nechat cokoliv podepsat! Dalším potěšujícím faktem je, že na vás čeká soutěž. Stačí jen, když se s Hermanem vyfotíte a svou fotku pošlete. Budete moci soutěž o zajímavé ceny. Kam fotku poslat? Nejen to se dozvíte na oficiální facebookové stránce fanshopu.