Kohouti bez extraligových posil míří do orlího hnízda, jede i Meidl

Ondřej Pavelka
O L O M O U C - V rámci 24. kola první hokejové ligy zavítají olomoučtí Kohouti na led znojemských Orlů. Hanáci se v posledních zápasech vezou na vítězné vlně, z posledních tří utkání získali plný počet bodů. A to se Kohoutům postavily týmy jako Ústí nad Labem nebo Chomutov. To mužstvo z jižní Moravy si v posledním kole odvezlo výprask 1:9 z ledu posledního Písku. Před domácím publikem tak mají Orli co napravovat. Zápas se hraje ve středu od 17:30 v Hostan aréně.
Orli Znojmo

Znojemský výběr zatím neplní předsevzetí ze začátku sezony. Tým, který ještě před dvěma lety hrál extraligu, se viděl určitě výše než na průběžném dvanáctém místě. V posledním zápase utrpělo Znojmo ostudnou porážku na půdě Písku a trenér Soudek nechtěl své svěřence ani příliš hodnotit. „Hráli jsme otřesně, není snad ani co hodnotit. Byla to mizérie. Příště musíme udělat některé změny“, dodal znojemský lodivod v rozhovoru pro Deník.cz.

Olomoucký trenér Tomajko má pro změnu příjemné starosti. Jeho svěřenci dokázali překvapit a vyšlápli si na dva týmy z nejužší prvoligové špičky. Olomoucký tým však rozhodně nemá splněno, vysněná čtvrtá příčka, zaručující čtvrtfinále play off, je stále daleko. „Chceme samozřejmě vyhrát každý zápas. Myslím si, že jsme už hráli dobře i ty utkání před tím, kdy jsme prohrávali nešťastně. Hlavně proto, že jsme nedávali moc gólů,“ připomněl příčiny předchozích nezdarů Tomajko.

Vzápětí ale dodává: „Teď se nám začíná vracet naše práce na trénincích. A to i v zápasech, které třeba nedopadnou přesně tak, jak si přejeme. Hra tak špatná nebyla a teď se to konečně odráží v bodovém zisku,“ měl radost trenér Kohoutů.

V sestavě Hanáků se na jihu Moravy objeví i útočník Radek Meidl, který měl původně vypomoci Kohoutům jen v předchozích dvou utkáních. „Ano, bude hrát. V předchozích zápasech hrál velmi dobře. Neznamená to ale, že by tady zůstal do konce sezóně, záleží také na Prostějovu,“ prozradil sportovní manažer Olomouce Josef Podlaha.

„Jede s námi i Viktor Coufal, budeme hrát na čtyři útoky, ale jenom tři centry. Obránců máme sedm, Bořuta nám bohužel nepomůže, protože laboruje s nějakým drobným zraněnín,“ dodal Podlaha.

Zápas vypukne ve znojemské Hostan aréně ve středu od 17:30 a řídit jej bude pan Zbyněk Kubičík, na čarách mu budou asistovat Tomáš Klein a Přemysl Skokan. Pro ty, kteří se nechystají navštívit jihomoravské městečko na břehu Dyje osobně, bude připraven textový on-line přenos na serveru www.onlajny.cz.

Sestavy z minulého kola:

HC Olomouc: Žigárdy – Ondrušek, Mikel, Janáček, Vyrůbalík, Nedbálek, Bartoň, Bořuta – Šedivý, Ministr, Zbořil – Haluza, Domin, Kucharczyk – Černý, Brančík, Řípa – Polodna, Pekr, Meidl. Trenéři: Petr Fiala, Jan Tomajko.

Orli Znojmo: Horčička (41. Panec) – David, Rangl, Pláněk, Štach, Klimeš, Kolafa, Partner – T. Rachůnek, Haman, Havlík – Plášek, Česnek, Beroun – Vyletelka, Říha, Staněk A. Trenér: Karel Soudek.