Kohouti chtějí dovézt z Jihlavy tři body!

Tomáš Pavlica
O L O M O U C – Olomoučtí Kohouti trpělivě sbírají body a jsou stále na šestém místě tabulky. Z posledních šesti zápasů si odnesli alespoň bod. Z ledu poslední Dukly Jihlavy ale budou chtít odvézt všechny tři body. Jihlava se trápí, prohrála poslední čtyři zápasy. Bitvu nováčka extraligy s olomouckými Kohouty můžete sledovat v neděli od 16:00.

Moravské derby s Kometou byl boj, na jehož konci se více štěstí přiklonilo domácím Kohoutům. „Bylo to půl na půl, nejspíš zasloužená remíza. V první třetině jsme měli převahu, ze které mělo být více gólů. Ve druhé Kometa přidala, přebrala iniciativu a my jsme byli rádi, že třetina skončila 2:2. Třetí třetina už byla vyrovnaná a v prodloužení jsme byli šťastnější my,“ komentuje průběh zápasu kapitán Martin Vyrůbalík.

¨
⇒ Obránce Martin Vyrůbalík

Vyrůbalík byl u obou inkasovaných gólů, které padli za Konráda ve druhé třetině. „Ve druhé třetině jsme byli pasivní ve třetím pásmu a poté u nás ve třetině bojovali, křížili se, měli puk na holi. Byla to těžká třetina, ale my jsme ji ustáli,“ ulevil si Vyrůbalík, který v zápase také zaznamenal tři úspěšné bloky střel. I tak měli Kohouti štěstí, za Konrádem dvakrát zvonila tyč.

Kohouti se stále drží na šestém s tříbodovým náskokem na sedmou Spartu. V kabině toto téma ale příliš nerezonuje. „Za chvíli je už půlka soutěže, takže na užívání si šestého místa je ještě brzy. My musíme jít dál zápas od zápasu. Vždy, když si začneme něco užívat, tak to brzy skončí. Výhru si můžeme užít jen těsně po zápase, pak se musíme soustředit na další a pokusit se dál sbírat body,“ krotí euforii kapitán Kohoutů.

Po sérii soupeřů z horní tabulky jede Olomouc na led Jihlavy, která je v tabulce s odstupem poslední. „To, že je Jihlava dole, nic neznamená. Viděl jsem její zápasy, a i jsme se o tom bavili. Jsou nepříjemní, to jsme poznali i doma, kdy jsme sice vyhráli, ale nebyl to jednoduchý zápas. Nemůžeme polevit, nesmí přijít uspokojení, musíme bojovat a chtít další tři body,“ přistupuje bojovně k dalším výzvám hráč s číslem 37.

Tomu v letošní sezóně za čtyřiadvacet zápasů ješte nepadl gól. „Je to asi nejdelší čekání na gól v sezóně, ale mám tam vedle sebe Davida Škůrka, kterému to střílí, takže když mu budu jenom nahrávat a budeme vyhrávat, tak se příliš zlobit nebudu,“ nedělá si hlavu z nuly branek Vyrůbalík. Ten vyniká v jiné statistice. S jedenácti asistencemi je šestý mezi obránci v celé extralize.

Z KABINY SOUPEŘE: Sice poslední, ale bojují

Jihlavská Dukla potvrzuje předsezónní spekulace. Nyní ji patří poslední čtrnácté místo s šestibodovým odstupem na třináctý Chomutov. Přesto všechny překvapuje svou houževnatostí. Nedostává příděly, dokáže hrát se všemi vyrovnané zápasy. Za tři body vyhrála před pěti zápasy na ledě Vítkovic, od té doby si nepřičetla za čtyři zápasy ani bod, podlehla Plzni, Litvínovu, Liberci a naposledy Mountfieldu.

V čem se Jihlava trápí především jsou přesilovky. Má úspěšnost pod deset procent, což je velká mizérie. U outsiderů bývá zvykem i bojovnost, Jihlava má ale nejméně hitů z celé extraligy. Na druhou stranu trenér minulého soupeře Sýkora přiznal, že se bál o zdraví hradeckých hráčů. A kdy Kohouti vstřelí první gól Jihlavě? Nejspíše už v první třetině, protože za celou extraligu vyhrála Dukla jen jedinkrát první třetinu.

Lídrem v kabině i bodovým je kapitán Čachotský se třinácti body (5+8). V tomto ohledu je ale nejméně produktivním lídrem v rámci celé extraligy. Produktivní je i švédský obránce de la Rose, který má bodů deset (1+9). Střelcům v Jihlavě vévodí Seman se šesti zásahy. Produktivitu by měli pozvednout posily Dostálek a Rabbit. Brankářům se příliš nedaří, talentovaný Jakub Škarek má úspěšnost na 90 procentech, Volden je na tom ještě hůře.

TO NEJDŮLEŽITĚJŠÍ O SOUPEŘI

Hlavní trenér: Petr Vlk
Hala (kapacita): Horácký zimní stadion(7 500)
Poslední utkání: Prohra s Hradcem 5:2