Kohouti chtějí napravit předchozí nezdar. V neděli přijede Kladno!

Daniel Fekets, Jakub Škoda
O L O M O U C - První zápas po reprezentační pauze se Hanákům nepodařil. O to větší motivaci však budou mít v domácím duelu s Kladnem. Utkání s nováčkem soutěže začíná v neděli 21. 11. 2021 od 17:00 v plecharéně. Nákup vstupenek můžete provést online v síti Ticketportal. Taktéž je bude možné zakoupit od zítřejších 15 hodin na pokladně zimního stadionu.

Na ledě zlínských Beranů prohrávali kohouti po první třetině 0:1. Krátce po začátku druhého dějství zvýšil náskok domácího celku Pavel Sedláček a ve 25. minutě se trefil i Daniel Gazda. „Tušili jsme, že by Zlín mohl mít enormní nasazení, což se i potvrdilo. Nedokázali jsme se s tím vyrovnat a rázem jsme prohrávali 0:3. Následně už bylo těžké s výsledkem něco udělat,“ popsal trenér Jan Tomajko.

⇒ Trenér Jan Tomajko

V závěrečné periodě Olomouc srdnatě dotahovala vedení soupeře. Branky však vstřelila pouze dvě, a to z hokejek Jiřího Ondruška a Jana Káni. Se Zlínem tedy bodovat nedokázala. „Zlín bojoval celý zápas. Vítězství si bohužel zasloužil, protože my jsme se mu v nasazení nedokázali vyrovnat. Jeho náskok jsme dotahovali příliš pozdě,“ smutnil olomoucký lodivod.

To nejdůležitější o soupeři

Kladno se vrátilo do Tipsport extraligy po roční odmlce. Zatím pobývá na 14. příčce tabulky, neboť ve dvaadvaceti zápasech posbíralo 21 bodů. Tým majitele Jaromíra Jágra letos vyhrál jen čtyřikrát v řádné hrací době. Dvakrát ovšem naplno bodoval v posledních dvou kolech. Před dvěma týdny vyhrál ve Zlíně 5:1 a po pauze porazil Karlovy Vary 3:2.

Už zmíněný Jágr je jednou z klíčových součástí svého týmu i na ledě. Momentálně je za Tomášem Plekancem druhým nejlépe bodujícím hráčem Kladna. Vynikající je i ve statistice +/-, ve které nasbíral už sedm kladných bodů. Legendární útočník ukazuje, že ani v necelých padesáti letech neřekl poslední slovo. V brankovišti Kladna v této sezóně nastupuje bývalý gólman Dallasu Landon Bow, jenž si zatím drží 90,37% úspěšnost zákroků.

Během reprezentační přestávky posílil kádr Rytířů navrátilec Ladislav Zikmund, který byl ze Sparty vyměněn za Jakuba Strnada. Kladno měnilo i se Vsetínem. Nově se bude moct spolehnout na služby forvarda Miroslava Indráka, jenž v nedávné době oblékal dres Plzně, Vítkovic či Českých Budějovic. Na Moravu místo něj zamířil Tomáš Pitule.

První vzájemný zápas, který byl mimo jiné hrán v Chomutově, stejně jako ostatní domácí duely Kladna, vyhráli Hanáci 3:2. V první třetině se dostali do vedení, avšak Rytíři během necelých dvou minut průběh klání otočili. Ve 30. minutě přišlo srovnání z hole Jana Káni, načež v úplném závěru překlopil vývoj na stranu svěřenců Zdeňka Motáka a Jana Tomajka útočník Jakub Navrátil.

Hlavní trenér: David Čermák
Hala (kapacita): ROCKNET Arena (5 250 diváků)
Poslední utkání: Výhra 3:2 s Karlovými Vary

Statistiky obou týmů:

TELH 2021/2022
Rytíři Kladno – HC Olomouc

umístění v tabulce
58:78 – 21 bodů
skóre a body
50:53 – 33 bodů
Tomáš Plekanec 20 b (4+16)
nejproduktivnější hráč