Kohouti chtějí v pátém zápase na ledě plecharény přidat třetí výhru

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Utkání na ledě Litoměřic Kohoutům bohužel nevyšla, když ve Kališníkům pokaždé podlehli v samostatných nájezdech. Série se tak opět přesouvá na olomoucký zimní stadion. Hanáci věří, že navážou na své výkony z prvních dvou kol, kdy Litoměřické vždy značným rozdílem porazili. Utkání začíná v neděli v 17 hodin. Přijďte Kohouty podpořit!

Kohouti odehráli na severu Čech dvě vyrovnaná utkání, pokaždé se ale z výhry radovaly Litoměřice. Oba duely došly až do samostatných nájezdů, v dovednostní disciplíně se ale Štěstěna přiklonila na stranu domácích. Za stavu 2:2 se tak série vrací zpět na Hanou a čtvrtfinále tak v podstatě začíná od začátku. „Myslím, že jsme nehráli špatně dopředu ani dozadu, ale bohužel, zápasy v play-off jsou vyrovnané a opět rozhodovaly nájezdy, ve kterých se nám dlouhodobě nedaří,“ mrzelo Denise Kindla.

⇒ Útočník Denis Kindl

Samostatné nájezdy nejsou zrovna silnou stránkou hanáckého celku. Olomoučtí se v disciplíně jednotlivců trápili už loni, v základní části letošního ročníku jednou prohráli a jednou vyhráli. Ani ve vyřazovacích bojích se olomouckým střelcům zatím štěstí příliš nepřeje. „Těžko říct, proč to nevyšlo, byli určení hráči a bohužel nedali. To se ale stává, nemyslím si, že by to bylo v tom, že by si třeba nevěřili. Možná budeme muset volit jednodušší zakončení, ale tohle se těžko hodnotí. Musíme to teď urvat doma,“ burcoval jednadvacetiletý forvard.

Zatímco na Hané měla po většinu utkání vždy navrch Olomouc a svého soupeře porazila vždy značným rozdílem, na ledě Kališníků tomu tak nebylo. Litoměřice dokazovaly, že nebudou pro Kohouty snadným soustem. Vypadal tedy herní projev Litoměřických o tolik jinak než ve dvou prvních kolech? „Samozřejmě doma před vlastními fanoušky hrály lépe. Kdyby nás porazili nějak jednoznačněji, ale když prohrajete dvakrát na nájezdy, a jste strašně blízko tomu vyhranému třetímu zápasu, tak to není zrovna příjemné. Myslím si ale, že nás to nesrazí. Máme zkušený tým a v pátém zápase podle mě urveme tu třetí výhru,“ věřil hráč s číslem 72 na dresu.

Zajímavosti zápasu

⇒ První dva duely se povedly Olomouci, která vyhrála 4:1 a 7:1, další dva ovšem vyšly lépe Litoměřicím, které porazily Hanáky po samostatných nájezdech 3:2 a 4:3 .

⇒ Nejproduktivnějším hráčem Olomouce je se sedmi body David Ostřížek, nejvíce bodů mezi Litoměřickými nasbíral Martin Novák (2+1).

⇒ Vyhrál vždy domácí tým, série je tak vyrovnaná (2:2).

Litoměřice navíc ve dvou domácích duelech vytáhly další eso z rukávu. Po tom, co ve druhém čtvrtfinále padlo na straně Kališníků hned několik vysokých trestů, z toho jeden trest ve hře, přišel na pomoc obránce Spencer Humphries, který působí ve Lvu Praha. „Nemyslím si, že by byl až taková podpora. Neodehráli jsme špatné utkání, bylo to téměř stejné, jako byla ta předchozí. Prohodili dva tři hráče kvůli trestům, ale že by proto hráli až o tolik lépe, to ne,“ tvrdil šumperský odhovanec.

Zatímco na Hané doplácely na častá vyloučení Litoměřice, v domově severočeského soupeře tomu bylo přesně naopak. Ve třetím čtvrtfinále oba celky využily vždy jednu početní výhodu, ve čtvrtém ovšem Kališníci potrestali olomouckou nedisciplinovanost hned třikrát. „Ono to tak je. Ve hře pět na pět těch šancí tolik není, většina lajn hraje vyrovnaně a rozhoduje se v početních výhodách. Když nebudeme faulovat, nebudeme jim nabízet šance v přesilovkách,“ varoval kmenový hráč Třince.

⇒ HC Stadion Litoměřice

V plecharéně tak čtvrtfinále začne v podstatě od začátku. V domácím prostředí se ale Hanákům dařilo nejen v základní části, ale i v play-off. „Pokud přijdou fanoušci, tak je to určitě výhoda. My spoléháme na to, že jsme doma silní a nebereme nic než vítězství,“ tvrdil rozhodně.

Olomoučtí ale potřebují do dalšího zápasu ještě něco změnit. Utkání před vlastními fanoušky Kohoutům vyšla na jedničku, když se ve skórování prostřídalo hned několik hráčů. Litoměřické ovzduší ale hanáckým ostrostřelcům příliš nevyhovovalo. „Teď jako jediná dává góly první lajna, prosazují se i v pět na pět, takže bychom se měli trochu zvednout. To platí i pro naši lajnu, kterou vedu já. Měli bychom hrát trošku líp dopředu. Myslím, že to vzadu není špatné. Musíme jít prostě dopředu, protože ty góly se od nás čekají. Doufám, že už tam tentokrát něco spadne i nám ostatním,“ přál si Kindl.

Ve vyřazovacích bojích se zatím mezi Kohouty nejvíce daří útočníkovi Davidu Ostřížovi (3+4), Pavlu Selingrovi (4+2) a Rostislavu Maroszovi (3+3). Nejproduktivnějším obráncem play-off je mezi Olomouckými Jan Jaroměřský (1+4). Na špičce kanadského bodování Litoměřic se během play-off ocitli hned tři útočníci se stejným počtem bodů, a sice Martin Novák (2+1), Jaroslav Hašek a Adam Chlapík (oba 1+2). Nejúspěšnější litoměřický obránce Marek Hrbas si v play-off připsal prozatím bod za jednu přesnou trefu.

Pro fanoušky Litoměřic, kteří se nevydají na dlouhou cestu, bude připraven textový on-line přenos. Vstupné na olomoucký zimní stadion činí 80 Kč. Úvodní buly bude vhozeno v 17 hodin.

Sestavy z posledních utkání

HC Olomouc: Vošvrda – Jaroměřský, Cartelli, Houdek, Ondrušek, Bartoň (C), Staněk, Kadela – Kucharczyk, Ostřížek, Selingr – Pekr, Kindl, Švaňhal – Marosz, Knotek, Herman – Diviš, Jergl, Lehečka. Trenér: Petr Fiala.

HC Stadion Litoměřice: Král – Humphries, Šulc, Hrbas, Míka, Drábek, Husák, Kolář, Žovinec – Doležal T., Chabada, Čermák – Chlapík, Hašek (C), Novák – Budínský, Koudelka, Doležal Z. – Bahenský, Rubeš, Procházka. Trenér: Jiří Doležal.