Kohouti hostí Liberec! Vrátí se k domácí šňůře výher?

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Nepovedený zápas v Plzni museli Kohouti hodně rychle hodit za hlavu. Už po jednodenní pauze je totiž čeká další soupeř, a to na vlastním ledě. Hanáci hostí Liberec, který se v posledních kolech začíná výsledkově zvedat. Vzájemné zápasy však hrají do karet Kohoutům, kteří Tygry doma nejprve porazili s čistým kontem, na ledě Severočechů padli až po nájezdech. Komu se bude dařit tentokrát, o tom se můžete přesvědčit v neděli od 17 hodin.

Utkání v Plzni nebylo pro Kohouty to pravé ořechové. Lépe řečeno, indiáni znovu dokázali, jak těžkým soupeřem dokáží na svém ledě být. Hanáci sice mohli jako první rozvlnit síť za brankářem soupeře, na Svobodu ale vyzrát nedokázali. A zaváhání Kohoutů pak domácí rychle potrestali. Po první třetině sice ztráceli jedinou branku, ve druhé dvacetiminutovce však Plzeň přepnula na vyšší rychlostní stupeň.

Už na začátku druhé třetiny přidali domácí druhý přesný zásah, téměř v polovině utkání třetí. A právě ten vyhnal Konráda z branky. Plzeň ale nešetřila ani Faltera a i on do konce prostřední části dvakrát lovil puk z branky. Ve třetí třetině si Plzeň tři body pojistila šestým gólem. Hanáci se tak z ledu Západočechů znovu vrátili bez bodů i bez vstřelené branky.

Na vypilování nedostatků však mají Hanáci jen den. Už po jednodenní pauze totiž hostí na svém ledě Liberec, který v posledních kolech nabírá ztracenou formu. Kohouti už ale Tygry dvakrát o body obrali. Po velmi dobrém výkonu nejprve slavili doma výhru 3:0 a Konrád čisté konto, v Liberci pak došlo utkání až do samostatných nájezdů. V dovednostní disciplíně pak Olomouc brala bod.

Pozor si budou muset Kohouti dávat i na Marka Kvapila, který se po letošní jedenácti zápasové epizodě v Chabarovsku vrátil do české extraligy a vsadil právě na Liberec. Bývalý útočník Komety si během osmi utkání na severu Čech připsal už čtyři góly a osm asistencí.

Z KABINY SOUPEŘE: Liberec se výsledkově zvedá

Liberci se od začátku prosince daří tak napůl. Tygři odehráli čtyři zápasy, z toho jeden v rámci Champions Hockey League, ani jeden z nich však neskončil více než jednobrankovým rozdílem. Severočeši nejprve porazili Hradec Králové po nájezdech 5:4, v prodloužení pak přetlačili i Litvínov 4:3. V hokejové Lize mistrů však nestačili na ZSC Lions, kterým podlehli fotbalovým výsledkem 0:1. V dosud posledním utkání se Zlínem Tygři znovu zůstali bez bodu. Ve vyrovnaném utkání nakonec podlehli Beranům 3:4.

Libereckému brankovišti vládne Roman Will. Přesto, že odchytal největší porci zápasů, a to 22, jeho úspěšnost se nepřehoupla přes hranici devadesáti procent (88,76 %). Mezi obránci se nejvíce daří Martinu Ševcovi, který jednou sám skóroval a desetkrát na gól nahrál. Produktivitu útočníků pak se sedmi góly a třinácti asistencemi vede Martin Bakoš. Nejlepším střelcem je ale s devíti přesnými zásahy Michal Bulíř. Ten k tomu přidal i sedm asistencí a je třetím nejproduktivnějším forvardem.