Kohouti jedou bojovat do Hradce Králové. Zkrotí lví smečku?

Lukáš Losleben, Simon Vejtasa
O L O M O U C – Extraliga pokračuje dalším zápasem v rychlém sledu. Tentokráte kohouti zavítají v rámci 18. kola na led hradeckého Mountfieldu, kde se pokusí získat první tři body od restartu soutěže. Utkání začíná v neděli 15. 11. 2020 v 16 hodin v ČPP Aréně v Hradci Králové.

Řekl před zápasem: Martin Vyrůbalík

Na Hanáky čeká již čtvrté utkání v rozmezí sedmi dní. To se promítá i do tréninkových procesů. „Příprava na zápasy, speciálně na ten první, byla hodně krátká, nicméně nám nezbývá nic jiného než se do toho dostat. Teď máme o trochu kratší tréninky, takže regenerace po utkání probíhá řekněme aktivní formou,“ hodnotí nabitý program extraligy kapitán Martin Vyrůbalík.

⇒ Obránce Martin vyrůbalík

Ten také přiznal, že se rychlého restartu trochu obával. „Také občas potřebuji trochu více času na přípravu. Před sezónou to jde lépe, tam se zvládneme nachystat velmi dobře, teď jsme ale do toho vcelku vlétli. Byl jsem zvědavý, co na to řekne moje tělo, nicméně i trenéři říkali, že to může být velice rychlý návrat, a tak jsem se připravoval i individuálně. Zatím je to dobré, uvidíme, jak to bude vypadat s přibývajícími zápasy,“ řekl.

Kohouti po restartu soutěže ještě nevyhráli. S výkonem svých spoluhráčů na ledě je ale devětatřicetiletý veterán vcelku spokojen. „V zápasech to až na Zlín nebylo úplně špatné. Musíme být ale produktivnější, jelikož těch gólů jsme od začátku moc nedávali. Je třeba situace řešit tak, aby to dopadlo v náš prospěch, a to jak v obraně, tak v útoku,“ hledal rodák z Hodonína recept na úspěch. Zároveň se vrátil k utkání, kde měli Hanáci k bodovému úspěchu nejblíže. „Hodně dobře jsme hráli v Liberci, avšak měli jsme smůlu. Obecně se nám hraje lépe proti těžším soupeřům, je ale potřeba se chytit nějakou výhrou,“ dodal.

K další honbě za třemi body se Olomoučtí vydají na východ Čech, konkrétně na led hradeckého Mountfieldu. „V Hradci to bude hodně těžké, jelikož co se vzájemných utkíní týče, tak to není úplně oblíbený soupeř. V přípravě jsme tam ale vyhráli a nevidím důvod, proč bychom tam nemohli zvítězit i teď,“ pustil se do předzápasového rozboru Vyrůbalík.

Kádr kohoutů momentálně sužuje větší množství absencí. I proto se vedení klubu rozhodlo povolat posily. Konkrétně přivedlo na střídavé starty jihlavského útočníka Tomáše Čachotského či obránce Tomáše Černého. Dále se v sestavě objevují i junioři Joshua James Mácha nebo Šimon Groch. To se promítlo i do sehranosti celého mužstva. „Víme, že těch chybějících hráčů je dost. Je jasné, že ti kluci, co přišli z první ligy, to měli ještě těžší než my, co se praxe na ledě týče. Myslím, že je ale není třeba nějak kočírovat. Oni ví, co dělat, popřípadě je trenéři usměrní. Víme, kde nás tlačí bota a věřím, že těm vítězstvím půjdeme všichni naproti,“ uzavřel olomoucký kapitán.

To nejdůležitější o soupeři

Hradci Králové se od restartu taktéž úplně nedaří. Z posledních tří utkání dokázali zvítězit jen jednou. Nejdříve prohráli na půdě Vítkovic (1:2), kterým ovšem o dva dny později porážku vrátili (3:2). V dalším utkání pak nestačili na liberecké Bílé Tygry (1:4). Největším tahounem lvů v těchto třech zápasech byl reprezentační obránce Filip Hronek, který zaznamenal dvě branky a jednu asistenci.

Nejproduktivnějším hráčem Východočechů je již výše zmíněný Filip Hronek (4+5). Nelepším střelcem pak kapitán Radek Smoleňák (5 branek).

Statistiky obou týmů:

Filip Hronek 9b (4+5)
nejproduktivnější obránce
David Škůrek 3b (0+3)
Marek Mazanec – 8 záp. (92,58%)
úspěšnost brankářů
Branislav Konrád - 6 záp. (90,80%)
Jan Lukáš - 2 záp. (87,30%)
11,43% - 9. místo
úspěšnost v přesilovce