Kohouti jedou na daleký trip. Přivezou body z Chomutova?

Tomáš Pavlica
O L O M O U C – V zápase s Vítkovicemi Kohouti přerušili svou bodovou šňůru. Nastartovat novou budou chtít na ledě Pirátů, kteří jsou momentálně v nejhorší formě ze všech extraligových týmů. Kohouti potřebují další body, od desátého místa je momentálně tři body. Jestli uspějí na ledě Chomutova se dozvíme ve středu od 17:30.

Vítkovice přerušily minulou neděli dlouhou bodovou šnůru Kohoutů. Všechny tři body Kohouti soupeři odevzdali soupeři po osmi zápasech. Navíc se jim už potřetí v tomto ročníku nepodařilo vstřelit ani jeden gól. „Minulý zápas bych nejraději hodil za hlavu, protože nám moc nevyšel. Doufám, že na něj zapomene během následujícího tripu, na který ve středu vyrážíme,“ tvrdí nejmladší člen kádru Kohoutů, obránce Jakub Galvas.

Ten byl i u jediného inkasovaného gólu, kdy Branislava Konráda překonal Rostislav Olezs. „Udělali jsme chybu. Já jsem si najel do křídla, kde nebyl útočník a Kevin mi to tam dával, jenže to někdo sklepl, my jsme to projeli a už jsme se nestihli vrátit. Škoda takové chyby, ale člověk se pořád učí a doufám, že to bude lepší,“ kaje se olomoucký bek. Olomouc poté nedokázala i přes pár slibných šancí na Olezsův gól odpovědět.

¨
⇒ Obránce Jakub Galvas

Chuť si Kohouti mohou spravit na dlouhém tripu, který je v příštích třech dnech čeká. Nejprve jedou do Chomutova, pak je čeká Plzeň. Jednodušší k zdolání by měli být Piráti. „Bude to ale těžký zápas. Připravujeme se na ně už delší dobu a měli bychom ho zvládnout. Jim se momentálně moc nedaří a my si tam chceme vzít tři body,“ věří v zisk dalších bodů olomoucká devětasedmdesátka. Chomutov se nyní Kohoutům dívá na záda ze vzdálenosti 8 bodů.

Jinak je ale střed tabulky pěkně našlapaný, šestý a desátý tým dělí jen 3 body. „Jsem si vědom toho, že máme za sebou spoustu týmů, které na nás ztrácí pár bodů a my musíme neustále bodovat, abychom sezónu zvládli tak, jak chceme,“ říká mladý bek.

Ten byl nyní zařazen i do přípravného kempu české reprezentační dvacítky, kde se mladíci budou připravovat na mistrovství světa U20. „Být nominován je nádherný pocit. Ještě se ale musím porvat o místo v kádru, nemám nic jistého a udělám pro to všechno. Ale teď se ještě musím soustředit na Olomouc a extraligu. Pak až mi naskočí v hlavě, že někam poletím,“ nelétá hlavou v oblacích nadějný olomoucký hráč Jakub Galvas.

Z KABINY SOUPEŘE: Skvělý start, pak ale velké trápení

Chomutovští Piráti měli fantastický vstup do soutěže, pak jim ale záhy došel dech. Prakticky od začátku října prohrávají zápas za zápasem. Od posledního zápasu s Kohouty, který Piráti prohráli 5:2, dokázali jen jednou bodovat za tři body a to proti Pardubicím. Celkem za těchto 13 zápasů získali jen jedenáct bodů a propadli se až na 12. místo a na svém kontě mají 32 bodů.

Hlavním problémem Pirátů je defenziva. Chomutov inkasuje v průměru 3 góly na utkání a Laco a Lukeš patří k nejhorším gólmanům ligy, jejich průměr je těsně nad 89 %. Když k tomu přičteme neschopnost bránit oslabení a jejich časté sezení na trestné lavici, jsou na tom Piráti v defenzivě opravdu špatně.

Jejich lídrem je stále Michal Vondrka, který je momentálně na 25 bodech (12+13) a je také suverénně nejvytěžovanějším útočníkem soutěže. Pro srovnání Jan Knotek, nejvytěžovanější útočník Kohoutů, stráví v průměru na ledě o čtyři minuty na zápas méně než Vondrka. Druhý v bodování, Ivan Huml, má 15 bodů (6+9), nejproduktivnější obráncem je Mrázek s 11 body (3+8). V plus mínus hoří zkušený Valach s mínus čtrnácti body.

Vylepšit defenzivu by měl Stanislav Dietz, který přichází na hostování z Litvínova. Den před zápasem s Kohouty ukončil smlouvu u Pirátů exolomoucký obránce Alex Rašner, který se na severu Čech příliš neuchytil. Za 12 zápasů nenasbíral ani bod a nedařilo se mu ani ve druhé lize za Kadaň.

TO NEJDŮLEŽITĚJŠÍ O SOUPEŘI

Hlavní trenér: Vladimír Růžička
Hala (kapacita): SD Aréna (5250)
Poslední utkání: Prohra v Boleslavi 5:0