Kohouti jsou opět v plné sestavě a prahnou po bodech. Vybojují je ve Zlíně?

Martin Vavruša
O L O M O U C – Po týdenní pauze čeká olomoucké Kohouty další utkání, tentokrát zamíří na led Zlína, který rovněž bojuje o postup do vyřazovacích bojů. Ze dvou předchozích utkání si týmy odnášejí vyrovnanou bilanci, vždy zvítězili domácí poměrem 3:1. Olomouc už by potřebovala body do tabulky jako sůl, Ševci jsou však proslulí dobrou obranou a v prosinci nebodovali jen ve dvou utkáních, takže to jistě bude boj o každý kousek ledu. Zápas začíná v úterý 17:30.

Poslední utkání odehráli Kohouti už před týdnem, kdy změřili síly na domácím ledě s Chomutovem a podlehli svému soupeři 1:3. „Dost se na tom podepsalo, že nás bylo málo, řada hráčů odpadla prakticky na poslední chvíli. Taky nám utekly první dva góly, před kterými jsme se dopustili zbytečných chyb a první třetina rozhodla,“ vracel se k poslednímu zápasu David Škůrek.

⇒ Obránce David Škůrek

Do utkání kvůli rozsáhlé marodce zasáhl i junior Rok Macuh, pro kterého to tak byla premiéra v Tipsport extralize. „Ještě k rozbruslení šel Rok jako náhradník, potom vypadl David Ostřížek, takže se dostal do základu, ale rozhodně příjemně překvapil, klobouk dolů před jeho výkonem. Hrál první takový zápas, dozvěděl se o tom asi tři hodiny před začátkem a popasoval se s tím opravdu dobře,“ vychvaloval mladého útočníka hráč s trojkou na drese. „Teď už jsme kompletní, i když někteří absolvovali třeba jen jeden nebo dva tréninky, takže problémy v sestavě nejsou,“ dodal.

K dalšímu zápasu Olomouc zamíří do Zlína, se kterým se letos střetla dvakrát a pokaždé se radovali domácí. „Bude to bojovný zápas, střetnou se dva týmy, které spoléhají na hru z obrany, takže pro diváka to zřejmě bude ne příliš atraktivní. Ale bude to vyhrocené, protože oběma jde o hodně. Musíme se vyvarovat faulů a zbytečných chyb a hlavně využívat šance, protože vypracovat si je umíme a myslím si, že jakmile je zvládneme i zužitkovat, tak ten zápas vyhrajeme,“ hledal klíč k vítězství třiadvacetiletý obránce.

Ševci zatím prožívají svou typickou sezónu, kdy se jim začátek nevydařil, ale v polovině soutěže se zvedli. Dokazuje to i prosinec, ve kterém nebodovali pouze dvakrát a poradili si i s týmy jako Třinec a Sparta. „Mají větší sebevědomí a bude se jim nejspíš hrát líp, my teď budeme víc pod tlakem, protože už na ně ztrácíme pět bodů a o to víc potřebujeme vyhrát,“ tušil olomoucký odchovanec.

Minule zamířila do města obuvi i početná skupinka olomouckých fanoušků, aby svůj tým podpořili, a také tentokrát fanclub chystá výjezd. „Do Zlína pokaždé přijela spousta diváků a je rozhodně cítit, že tam nejsme sami. Hodně nám pomáhají,“ zakončil David Škůrek.

Z KABINY SOUPEŘE: Zlín opět na vzestupu!

Pomalu se z toho stává tradice – zlínští ševci třetí rok za sebou nezvládli začátek sezóny, ale teď poráží celky z čela tabulky. V posledním zápase sice nestačili na Chomutov, předtím ale porazili jak třinecké Oceláře, tak pražskou Spartu a zvolna stoupají tabulkou. Za prosinec si nepřipsali body jen ve dvou zápasech.

Hráčským statistikám vévodí především první útočná formace s lotyšským útočníkem Robertsem Bukartsem, který dosud nasbíral 25 bodů a vstřelil 14 branek. S Petrem Holíkem tvoří útočnou dvojici, která už zamotala hlavu nejedné obraně. V brance pak mohou spoléhat na Libora Kašíka, který drží procentuální úspěšnost zásahů lehce nad devadesáti procenty.

⇒ PSG Zlín

TO NEJDŮLEŽITĚJŠÍ O SOUPEŘI:

Hlavní trenér: Robert Svoboda
Kapitán: Ondřej Veselý
Hala (kapacita): Zimní stadion Luďka Čajky (7 000)
Poslední utkání: Prohra s Chomutovem 3:1

SOUPISKA Zlína