Kohouti losovali výherce mezi dárci krve. Kdo pomohl zachránit život a vyhrál?

O L O M O U C – V květnu vyrazila skupinka olomouckých hráčů a vedení už podeváté darovat krev do Fakultní nemocnice Olomouc. Po tom, co odběr sami absolvovali, jako obvykle vyhlásili soutěž. Až do 31. srpna mohli dárci soutěžit o dres a permanentky domácí utkání HC Olomouc v sezóny 2015/2016. Na začátku září pak vyrazil Mario Cartelli s Jakubem Hermanem na transfuzní oddělení znovu, aby vylosovali výherce.

Až do 31. srpna probíhala na Transfuzním oddělení Fakultní nemocnice Olomouc už tradiční akce, kdy se olomoučtí hokejisté snažili podpořit veřejnost v darování krve. Během suché přípravy se skupinka Kohoutů i s vedením klubu vydala darovat nejcennější tekutinu a vyhlásila soutěž o fanouškovské předměty. O pár měsíců později se Mario Cartelli, Jakub Herman a zástupci transfuzního oddělení znovu sešli, aby vylosovali výherce.

„Jsem rád, že jsme podpořili transfuzní oddělení, protože si myslím, že to má smysl. Sám jsem se teď stal dárcem a určitě budu chodit pravidelně. V příštím roce chceme tuto akci podpořit znovu,“ řekl Mario Cartelli při pohledu do krabice, kde se nacházelo zhruba dva a půl tisíce soutěžních kódů. Marketingový manažer tak mohl být s výsledkem opravdu spokojený. V krabici se nacházelo ještě více útržků než v minulém roce.

Radost z vydařené akce měla i Lucie Vyskočilová – referentka náboru dárců krve. „Jsem ráda, že HC Olomouc vychází vstříc našim dárcům krve, jelikož se jedná o dobrovolné a bezplatné dárcovství krve, můžeme alespoň touto cestou našim dlouholetým dárcům poděkovat,“ usmívala se.

Obecně ale situace na transfuzním oddělení příliš dobrá není, nových dárců nepřibývá, naopak počet nemocných roste. „V letošním roce nám počet prvodárců stagnuje. Máme problém získávat nové dárce, protože je čím dál více mladých lidí, kteří mají nějaké zdravotní komplikace a darovat krev nemohou. Aby člověk mohl darovat krev, musí být naprosto zdravý. Už na středních školách se setkáváme s tím, že studenti z různých důvodů darovat krev nemohou. Chtěla bych tímto apelovat na ty, kteří by mohli darovat krev a chtěli tímto podpořit dobrovolné dárcovství krve, aby zavítali na naše oddělení. Budeme se na všechny moc těšit,“ dodala závěrem.

Vylosovaní výherci:

1. Tereza Švábová – získává dres a permanentní vstupenku

2. Pavel Kabeláš – získává permanentní vstupenku a vzhledem k počtu odběrů i dres

3. Petr Stejskal – získává permanentní vstupenku na domácí utkání HC Olomouc v sezóně 2015/2016

Výherci si své ceny mohou vyzvednout na sekretariátu klubu u marketingového manažera Maria Cartelliho.

Všem dárcům děkujeme!