Kohouti míří na Vysočinu, spraví si proti Dukle reputaci?

David Jahoda
O L O M O U C – Zasekla se olomoucká mašina, která v úvodních třech kolech šlapala jako švýcarské hodinky? Mora se bude v dalším kole soustředit na to, aby po dvou utkáních bez bodu konečně zvítězila. Jejím dalším soupeřem bude Dukla Jihlava, která na domácím ledě ještě neztratila a celkově hájí třetí příčku. Prestižní duel mezi Olomoucí a Jihlavou startuje od 17:30 na Horáckém zimním stadionu v Jihlavě.

Olomoucké trápení, které odstartovalo utkáním v Litoměřicích, pokračovalo ve středu v plecharéně. Kohouti si i přes velký tlak nepřipsali ani jednu branku, což rezultovalo v to, že si Beroun z Hané odvezl tříbodovou výhru. Mora poslala na brankáře hostů celkem 40 střel, ten však nepropustil ani jednu. Zato Tomáš Halász, jenž se v novém ročníku představil v brance poprvé, inkasoval jednou a druhé brance přihlížel už ze střídačky.

⇒ Obránce Martin Janáček

„Měli jsme několik vyložených šancí, bohužel nám to v posledních zápasech příliš nelepí. Nechce nám do branky nic spadnout. Pořád je to však začátek sezóny, podle mě nehrajeme zase tak špatně, akorát tomu zkrátka chybí góly,“ komentuje nepodařené utkání zadák Martin Janáček.

Berounští se proměnili v senzaci, po pěti kolech vedou ligu se stoprocentní úspěšností. Zato svěřenci kouče Fialy okupují navzdory skvělému startu šestou příčku, když se jim podařilo vybojovat devět bodů.

„Po minulých sezónách, které Beroun odehrál, tohle určitě nikdo nečekal. Medvědi však mají hodně obměněné mužstvo, dost hráčů je tam ze Slavie. Nehráli špatně ani proti nám, my jsme je však tlačili celý zápas, škoda, že se nám nepodařilo vstřelit branku, která by zřejmě zlomila utkání v náš prospěch,“ říká muž s číslem 14 na dresu.

Co bude podle hráčů olomoucké kabiny bude nyní nejdůležitější? Zapomenout a dívat se na další zápas. Program první ligy pošle Kohouty na Vysočinu, kde je rozhodně nečeká lehký soupeř – Dukla Jihlava. „Hráli jsme s Jihlavou už v přípravě, ovšem ta je úplně jiná než mistrovská utkání. Je však jisté, že Dukla bude pro nás těžkým a nepříjemným soupeřem. Budeme chtít za každou cenu odvést domů body, abychom si alespoň trochu napravili reputaci po dvou nevydařených zápasech,“ burcuje „Janys“.

Zajímavosti zápasu

⇒ Jihlava se drží na třetí pozici, Mora je šestá

⇒ V přípravě se oba celky střetly dvakrát, oba zápasy vyhráli Kohouti

⇒ Nejproduktivnějším hráčem Jihlavy je kapitán Tomáš Čachotský se šesti body (2+4)

⇒ Viktor Ujčík Hanáky zřejmě neohrozí, má problémy s kolenem

Jihlavští hokejisté mohou být s úvodem sezóny zatím spokojení. První čtyři kola zvládli svěřenci ex-olomouckého trenéra Petra Vlka vyhrát, a to bez ztráty bodu. Nedařilo se jim jen v posledním případě, kdy Dukla podlehla zřejmě největšímu favoritovi první ligy z Mladé Boleslavi 0:4. S dvanácti body je tak Jihlava na třetí pozici, za prvním Berounem a právě Mladou Boleslaví.

Mora se během své letní přípravy na novou sezónu setkala s mužstvem z Vysočiny dvakrát. Poprvé Kohouti nedali na svém ledě svému soupeři žádnou šanci, když ho rozmetali 6:1. O tři týdny později se hrála odveta v Jihlavě a vítězně z duelu vyšli znovu Kohouti, a to díky výhře 2:1, o které rozhodli v posledních vteřinách utkání. Nyní se v ligové sezóně na svého sobotního soka můžou dotáhnout.

Nejvíce produktivní je z jihlavských hokejistů útočník Tomáš Čachotský, kterému před sezónou přišili na dres kapitánské „C“. V pěti duelech posbíral šest bodů (2+4). Jedničkou Dukly je po odchodu Filipa Novotného do Sparty David Rittich, jenž zatím nedává příliš šancí Lukáši Sáblíkovi, předsezónní posile.

⇒ HC Dukla Jihlava

Největší hvězda týmu Viktor Ujčík, který se do mateřského celku vrátil po letech v extralize, se však potýká se zraněným kolenem a není jasné, jak dlouho bude mimo hru. V obraně pak působí i olomouckým fanouškům známý Oldrich Kotvan. Za zmínku jistě stojí i útočník Michal Důras, ten je také jihlavským odchovancem. Před příchodem do Dukly působil nepřetržitě devět let v nejvyšší soutěži.

Střetnutí mezi třetí Jihlavou a šestou Olomoucí bude zahájen v sobotu od 17:30 na Horáckém zimním stadionu v Jihlavě. Pokud se na Vysočinu nevydáte společně s příznivci Mory či po vlastní ose, bude pro vás nachystán textový on-line přenos. Díky jihlavskému promoTEAMU však můžete zápas sledovat i obrazem. Vstupenka na zápas stojí 70 Kč.

Statistika vzájemných zápasů v 1. lize od sezóny 2003/04

ZVVPRPPPSkóre
Celkem:371660510114:92

Sestavy z posledních utkání

HC Dukla Jihlava: Rittich – Zadražil, Mocek, Dobrovolný, Podlipnik, Kaláb, Kotvan, Štebih – Čachotský (C), Zeman, Seman – Velecký, Hubáček, Krupka – Prokš, Mikeš, Důras – Kadlec, Kuřítko. Trenér Petr Vlk.

HC Olomouc: Halász – Bartoň (C), Janáček, Cartelli, Kadela, Jaroměřský, Rašner, Škůrek, Staněk – Pekr, Řípa, Herman – Kucharczyk, Ostřížek, Selingr – Rác, Knotek, Vodný – Jergl, Švaňhal, Kindl. Trenér: Petr Fiala.