Kohouti před play-off naposledy venku, o body budou bojovat v Berouně

Tomáš Schmiedt
O L O M O U C - Třikrát za sebou Hanáci prohráli 2:4, přičemž vždy v těsném souboji inkasovali do prázdné branky. Tuto smolnou sérii bude chtít Mora přerušit v Berouně, odkud v letošní sezóně už jednou odvezla vysokou výhru 6:1. Medvědům však také poslední tři duely nevyšly, takže by před domácím publikem chtěli zabrat. Zápas začíná v pondělí v 18 hodin na zimním stadionu v Berouně.

V posledním duelu Olomouc vedla v Šumperku už dva nula, jenže Draci v polovině utkání snížili, a poté dvěma trefami otočili průběh utkání ve svůj prospěch. Mora se v závěru ještě pokusila o srovnání při power-play, ovšem místo vyrovnávací branky sama inkasovala, čímž zopakovala předchozí dva zápasy, ve kterých také prohrála 2:4, a kde jí také soupeř vstřelil gól při hře bez brankáře.

⇒ HC Berounští Medvědi

Beroun si čtyři klání zpátky připsal na domácím stadionu cenný skalp Chomutova, který porazil 5:2. Následující tři duely ale prohrál, ten poslední na ledě Hradce Králové, kde po dvou třetinách dotahoval dvoubrankové manko. V posledním dějství sice ještě snížil na 3:4, ale na vyrovnání nedosáhl.

V letošní sezóně se utkaly oba týmy třikrát a Hanáci si z těchto zápasů odnesli celkem sedm bodů. Nejprve sice Mora doma podlehla Medvědům 2:3 po samostatných nájezdech, avšak poté dvakrát zvítězila v normální hrací době. Z Berouna si Kohouti odvezli triumf 6:1, před svými diváky pak Olomouc dokonce neinkasovala, když přehrála Středočechy 4:0.

Zajímavosti duelu

⇒ Poslední venkovní utkání Mory v základní části

⇒ Střetne se třináctý tým se čtvrtým

⇒ Kohouti třikrát za sebou prohráli 2:4

⇒ V letošních vzájemných zápasech vede Mora 2:1

⇒ Beroun už nemá šanci postoupit do play-off, bude hrát play-out o záchranu

⇒ Celkově vyhrála Olomouc jednadvacetkrát, Medvědi dvanáctkrát

⇒ Kanadské bodování Berouna vede David Švagrovský s třiceti třemi body (15 + 18)

Celkově na sebe Mora a Medvědi narazili třiatřicetkrát, z toho si Kohouti připsali dvacet jedna výher a dvanáct porážek. Tu nejvyšší museli Hanáci skousnout v památné baráži o postup do první ligy v roce 2003, kdy podlehli Berounu 0:5. Naopak největší úspěch zaznamenala Olomouc v sezóně 2006/2007, kdy rozstřílela Medvědy 9:2.

Ani jedno mužstvo si letos nedokázalo udržet delší vítěznou šňůru. Hanáci vyhráli v základní hrací době maximálně třikrát v řadě, Středočeši jen dvakrát.

V aktuální sezóně kraluje berounským statistikám David Švagrovský, který se dosud prezentoval třiatřiceti kanadskými body za patnáct gólů a osmnáct asistencí. Za ním je s jedenáctibodovým odstupem obránce Jaroslav Nedvěd (8 + 14).

Olomouc sice po minulém kole klesla na čtvrtou pozici, ale stále má třetí Jihlavu na dosah, ztrácí na ni pouze tři body. Navíc kromě toho, že Mora má o jeden odehraný zápas méně, čeká oba celky ve středu přímý souboj o lepší pozici do play-off.

Duel mezi Berounem a Olomoucí startuje v pondělí v 18 hodin na berounském zimním stadionu. Pro fanoušky Mory, kteří nehodlají vidět zápas na vlastní oči, bude připraven textový on-line přenos. Dle delegace ČSLH by měl zápas řídit jako hlavní sudí Roman Svoboda ze Zruče-Sence, na čarách by mu měli vypomáhat Václav Beneš z Chýně a Milan Štofa z Příbrami.

Sestavy z posledních utkání

HC Berounští Medvědi: Slipčenko (41. Kareš) – Špelda, Malý, Husák, Nedvěd, Jebavý, Soldán, Barák – Říha, Švagrovský (C), Kupec – Forman, Rubeš, Přibyl – Doležal, Poletín, Žalčík – Vlček, Stromko, Hašek – Besser. Trenér: Miloš Pecka.

HC Olomouc: Kašík – Lhotský, Staněk, Bartoň (C), Ondrušek, Janáček, Kotvan, Nedbálek, Horák O. – Kucharczyk, Kolouch, Selingr – Pekr, Řípa, Haluza – Pšurný, Herman, Kucsera – Rác, Zbořil. Trenéři: Petr Fiala a Jan Tomajko.