Kohouti se chystají na druhý přípravný zápas. V ČPP Aréně se postaví Hradci Králové

Lukáš Losleben, Simon Vejtasa
O L O M O U C – Po úvodním neúspěchu v Pardubicích čeká na Hanáky druhé přípravné utkání na venkovním kluzišti. Tentokráte zavítají do Hradce Králové, kde poměří síly s Mountfieldem. Úvodní buly padne v úterý 10. 8. 2021 v 17:00 v královéhradecké ČPP Aréně.

Utkání v Pardubicích odehrál i Jakub Navrátil, jehož minulou sezónu trápila zranění. Tehdy se vrátil až v samotném závěru základní části, aby pomohl týmu v play-off. Během letošní přípravy se ovšem dostal opět do dobré formy, kterou nyní mohl poprvé otestovat i na ledové ploše. „Abych pravdu řekl, cítil jsem se dobře. Hráli jsme v malé hale, kde byl tak dobrý led, až jsem byl překvapen. Po fyzické stránce jsem pak dle mého názoru po té suché části v adekvátní kondici,“ okomentoval úvodní zápas ze svého pohledu.

⇒ Útočník Jakub Navrátil

Olomoucká osmaosmdesátka vedla formaci tří mladých útočníků. Na křídlech jej totiž podporovali Jan Bambula s Michalem Kuncem. „Mně se s nimi hrálo dobře. Jsou to oba rychlí a důrazní kluci, kteří mají navíc ve hře přehled. Já hrál mezi nimi na centru, což pro mě není úplně obvyklé, ale nevadí mi to. Rozehrával jsem a oni lítali, takže jsem byl spokojený,“ chválil své spoluhráče.

Nyní na Hanáky čeká zápas na půdě dalšího soupeře z východu Čech. Tentokráte nastoupí v ČPP Aréně proti královéhradeckému Mountfieldu. Zde se budou snažit napravit chyby z předchozího střetnutí. „Dnes ráno jsme měli videopřípravu, kde jsme si ukázali, co jsme proti Dynamu udělali špatně, ale i to, co naopak dobře. Trenéři nás nabádali k tomu, co po nás chtějí, takže věřím, že budeme dobře nachystáni,“ netají týmové odhodlání Navrátil. Zároveň ovšem tuší, co můžou Olomoučtí od soupeře očekávat. „Určitě to bude bruslivý hokej, podobný tomu, který byl k vidění v Pardubicích. Jedná se o první přípravné zápasy, takže do toho budou chtít všichni dát úplně všechno,“ uzavřel.

To nejdůležitější o soupeři

Zápasy s Hradcem Králové nebyly pro Olomouc v minulé sezóně zrovna tím pravým ořechovým. Ze čtyř střetnutí vytěžili proti Mountfieldu jediný bod. Letos si tak Hanáci budou chtít svoji bilanci proti lvům určitě vylepšit.

Hradec je letos na přestupovém trhu aktivním hráčem. Východočeši lovili své posily převážně v zahraničí. S týmem podepsali smlouvu Kanaďané Graeme McCormack s Christophem Lalancettem (oba Michalovce), dále Finové Anti Oksanen (Kouvola) s Henri Kiviahem (Nové Zámky) a Slovák Patrik Lamper (Bánská Bystrica). Jediným Čechem, jenž přišel do kádru lvů, je obránce Petr Kalina (Sparta Praha).

Kádr Moutfieldu naopak opustili Marek Mazanec (Třinec), Dominik Graňák (Plzeň), Jakub Sklenář (Kolín), Radovan Pavlík (Kometa), Marek Zachar (Liberec) a Vladimír Růžička mladší (není známo).

Nejproduktivnějším hráčem Hradce Králové byl jeho kapitán Radek Smoleňák, jenž si v 57 utkáních připsal 37 bodů za 21 branek a 16 asistencí.

Radek Smoleňák před olomouckou brankou
Foto: Alena Zapletalová

Hlavní trenér: Tomáš Martinec
Hala (kapacita): ČPP Aréna (7 700 diváků)