Kohouti se podruhé v sezóně pokusí vyloupit Spartu

Kristýna Nováková
V nabitém závěru základní části extraligy Kohouti v úterý zavítají do Prahy, kde se podruhé v sezóně pokusí vyloupit 02 Arénu. Při svém listopadovém nájezdu si odvezli výhru 4:6. Sparta je ostatně jejich přímým soupeřem v boji o postup do předkola playoff, takže se dá očekávat tuhá bitva. Utkání začíná v úterý 19. 2. od 18:30 v 02 Aréně.

ŘEKL PŘED UTKÁNÍM: Marek Laš

Na utkání proti Litvínovu budou chtít olomoučtí hokejisté co nejrychleji zapomenout. Přestože měli zápas slibně rozjetý a vedli už o dva góly, z vítězství se nakonec radovala Verva, která urvala dva body v prodloužení. „Zklamání je velké. Ideální způsob, jak na to zapomenout, je uspět v příštím zápase, který je už zítra. O motivaci tak máme postaráno,“ vykládal Marek Laš, autor třetího gólu Kohoutů.

⇒ Útočník Marek Laš

Pro Hanáky byl přitom kritický závěr druhé třetiny, ve kterém nejprve Hanzal snížil na 3:2 a o chvíli později se ve skrumáži těl před Konrádem nejlépe zorientoval Lukáš Kašpar, jenž pošťouchl kotouč za brankovou čáru. „Chyby jsme probrali, ale není čas se jimi teď trápit, pouze je potřeba se z nich poučit," ví hráč s číslem 39.

Po nedělním kole se Olomouc propadla tabulkou na 11. místo. Tabulka je přitom mezi 7-11 místem velmi natěsnaná a v boji o předkolo bude důležitý každý bod. Ztráta těch dvou proti Litvínovu by tak mohla svěřence trenérského tandemu Tomajko-Moták ještě mrzet. „V této fázi sezóny se tlak na výsledek zvětšuje v každém zápase, což může být ku prospěchu. Jestli tomu tak skutečně bude ukážou nejbližší dny,“ uzavřel Laš.

Z KABINY SOUPEŘE: Sparta se přiblížila předkolu

Pražská Sparta se v letošní sezóně stále hledá. V tabulce sice díky dvěma posledním vítězstvím poskočila na sedmé místo, to však ani zdaleka nejsou patra, v nichž by se Sparťané chtěli pohybovat. Na záda jim přitom dýchají hned tři celky, které mají jen o tři body méně (Zlín, Litvínov a Olomouc).

V šesti únorových zápasech zaznamenali svěřenci Uweho Kruppa devět bodů. Nejprve si poradili s Vítkovicemi 3:0, poté odehráli dva napínavé zápasy doma proti Plzni – první z nich prohráli až na samostatné nájezdy 4:5, ve druhém svému soupeři ze západu Čech podlehli 3:4 v základní hrací době. Následovala porážka v Pardubicích 4:1 a těsná výhra 1:0 na ledě Mladé Boleslavi. V neděli pak Pražané přetlačili Chomutov 2:3 v prodloužení. Proti Olomouci hrála Sparta naposledy na začátku ledna, kdy si z Hané odvezla vítězství 0:3. Předtím se z vítězství 4:6 v O2 Aréně radovali Kohouti, první vzájemný zápas v letošní sezóně pak pro změnu ovládla Sparta.

Nejproduktivnějším hráčem a zároveň nejlepším střelcem týmu je útočník Lukáš Pech, jenž letos zatím zaznamenal 30 bodů za 13 branek a 17 asistencí. Na druhém místě sparťanských statistik se stále nachází Petr Vrána, ten však koncem ledna odešel na hostování do Třince výměnou za lotyšského forvarda Robertse Bukartse. Místo druhého nejproduktivnějšího Sparťana tak po něm přebere Miroslav Forman (7+19) a třetí je trochu překvapivě obránce, Jeremie Blain (9+12).