Ještě loni se posilovna Ultimate Fitness nacházela v netradičních prostorách suterénu husitského kostela v Hodolanech, nyní ji však naleznete na Lazecké 393/70A v Olomouci. „Stávající prostory jistě svůj účel splňují na výbornou. Stará posilovna už nám nestačila hlavně kapacitně a z tohoto pohledu se teď máme královsky. Na Lazcích máme přes 800 metrů čtverečních funkční plochy s velmi kvalitním vybavením. Kromě toho máme dostatek parkovacích míst, odpočinkovou zónu nebo bar s širokou škálou produktů,“ vyjmenovává výhody nové lokality zkušený trenér Viktor Cao.

Viktor Cao vedl tréninky Hanáků i loni, s řadou hráčů se tedy nesetkal poprvé. „Je pravda, že spousta kluků mi prošla rukama už loni a můžu říct, že nějaký posun určitě vidět je. Na druhou stranu ale musím dodat, že z mého pohledu je pořád na čem pracovat,“ zhodnotil Cao schopnosti olomouckých hokejistů. Stejně jako loni, i letos jsou tréninky sestavené tak, aby si hráči osvojili nebo připomněli úplné základy, které jsou, jako ve všech oblastech lidské činnosti, i při trénování zcela nezbytné. „Po dohodě s trenéry jsme zvolili vzorový trénink funkčního fitness. V první části jsme se věnovali technice základních silových cviků, na které budeme na příštím tréninku navazovat základy vzpěračských technik. Druhá část byla zaměřená na kondici. Ta se u každé ze dvou skupin malinko lišila,“ shrnul první letošní lekci Viktor Cao.

Útočník Lukáš Nahodil se k olomouckému týmu připojil až v průběhu uplynulé sezóny. V Ultimate Fitness byl tedy se svými spoluhráči poprvé. „Pro mě to bylo zase něco nového. Na prvním tréninku jsme kladli důraz na správnou techniku cvičení, protože pro tělo je velmi důležité, aby fungovalo správně a předešlo se tím zranění. Po technice zvedání činek následovalo kondiční cvičení, které bylo opravdu náročné a dalo nám všem zabrat,“ shrnul trénink Nahodil.

Letní příprava je tradičně nejméně populární částí sezóny, proto je každá změna vítána. „Je super, že trenéři dělají přípravu pestrou. Je potřeba vyhnout se stereotypu, protože je to velká dřina a trénovat stále ve stejném prostředí by byl velký nápor na psychiku,“ pochvaloval si Lukáš Nahodil. „Letní příprava je náročná, ale to k hokeji zkrátka patří. Loňskou letní přípravu jsem tu ještě neabsolvoval, ale už teď vím, proč Olomouc hrála v sezoně tak fyzicky náročný hokej. Kluci byli parádně připravení,“ smeknul před svými spoluhráči útočník Lukáš Nahodil.