Kohouti vyráží do Třince! Vrátí Ocelářům porážku z přípravného utkání?

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Po víkendu, kdy se Kohouti dvakrát představili doma, čeká Hanáky znovu cesta na led soupeře. A nebude to vůbec snadný soupeř. Olomoucká parta kolem kapitána Vyrůbalíka zamíří do Třince, kde vyzve tamní Oceláře. Hanáci chtějí bodovat naplno a připsat si do vyrovnané tabulky další tři cenné body. Ocelářům navíc mají co vracet. V přípravě se z výhry radoval Třince, a právě tuhle porážku jich chtějí Hanáci vrátit. Utkání začíná ve WERK ARENĚ v pátek 17 hodin.

Poslední dva zápasy nevyšly Kohoutům tak, jak si představovali. Proti Hradci Králové Hanákům jediná vstřelená branka na body nestačila, utkání se Zlínem nakonec muselo rozhodnout až prodloužení. A ani po tom nemohli domácí odejít do kabin úplně spokojení. „Pokaždé jsme měli v zápase nějaký výpadek, ze kterého nám pak soupeř vstřelil gól nebo dva rychlé, a to nás stálo zápas. Z naší strany to byla třeba slabší pětiminutovka. Například když jsme hráli se Zlínem, prohrávali a dva rychlé góly je dostaly psychicky nahoru. To pak rozhoduje,“ uvědomoval si Lukáš Galvas.

Kohouti během dosud odehraných kol slavili výhru dvakrát. Na svém kontě mají sedm bodů, to ale chtějí hned v dalším kole změnit. „Musíme hrát jednodušeji už od maličkostí a hlavně celý zápas. Nesmí se nám stávat výpadky. Začneme dobře, a pak se ve druhé třetině obraz hry změní. Soupeř se někdy dostane do pohody i kvůli tomu, že jsme vylučovaní za zbytečné fauly. Když se toho vyvarujeme a budeme makat celý zápas, věřím že se to otočí a zase to přinese dobrý výsledek,“ věřil.

Naopak Třinci se od startu nového ročníku daří. Body ztratil jen v utkání s Kometou, které došlo až do samostatných nájezdů a vyzněly lépe pro Brno, podruhé pak proti Hradci Králové. „V minulosti jsem tam hrál, takže se těším, že si tam teď zahraji proti klukům. Chceme je překvapit, i když víme, že teď měli dobré výsledky, a to hlavně doma. Chodí hodně do útoku, takže to bude těžké, ale každý zápas začíná od 0:0, takže se hlavně musíme dobře připravit a dobře začít,“ měl jasno obránce, který v minulosti oblékl i český reprezentační dres.

A právě útok je velkou zbraní Ocelářů. Soupeři pak čerpali spíš z chyb v obranném pásmu. „Vždycky se říkalo, že Třinec míň brání, ale jestli je na tom něco pravdy, to nevím. Teď se soustředím na tenhle tým, kterému chci pomoci. My musíme být připravení, v obranné fázi víc kompaktní, protože podle toho, co jsem viděl, měl Třinec dost gólových šancí i v minulých zápasech,“ prozradila předsezónní posila Hanáků.

Zkušený bek má o motivaci postaráno. Ještě v minulé sezóně patřil ke stálicím obrany ambiciózního klubu. Kohouti s Oceláři změřili síly už v přípravě, kdy se radoval z výhry právě Třinec, teď už jde ale o víc. Nadcházející střetnutí s bývalými spoluhráči ale zatím na přetřes nepřišlo. „Ne, o tom se nebavíme. Zatím jsme se ani nějak nehecovali,“ smál se. „Beru to tak, že jedeme uhrát dobrý výsledek a získat body. To, že hraji proti klukům, se kterými jsem hrál, to je prostě hokejový život. Už jsem to tak měl i ve Vítkovicích nebo ve Zlíně, ale na to si člověk zvykne. Teď je chci porazit,“ řekl odhodlaně hráč nosící na drese číslo 51.

Z KABINY SOUPEŘE: Třinec zatím nebodoval pouze jednou

Ocelářům se od startu nového ročníku velmi daří. Třince během dosud odehraných kol nebodoval pouze jednou. Hned na úvod se ale musel o body dělit, když v atraktivním utkání s Kometou podlehl Brnu 4:5 po samostatných nájezdech. Proti Plzni, Jihlavě i Vítkovicím však Oceláři pokaždé brali tři body. Na houževnatý Hradec Králové se však Třineckým vyzrát nepodařilo. V posledních dvou utkáních ale tým v červeno-bílém nasázel svým soupeřům vždy po pěti gólech. Nejprve Liberci (5:2), o kolo později i Litvínovu. Počet inkasovaných branek navíc Oceláři v předehrávce sedmého kola ještě stáhli a Vervě povolili jen jeden gól.

Všech sedm utkání odchytal Šimon Hrubec a může se pyšnit hezkými čísly. V procentuální úspěšnosti se drží nad hranicí 92 %, přesněji 92,55 %, v počtu průměrně inkasovaných branek zase pod hranicí dvou, a to 1,98. V obraně se nadmíru daří Vladimíru Rothovi, který s osmi asistencemi vede kanadské bodování třineckých beků, zároveň se řadí i na třetí místo nejproduktivnějších hráčů Ocelářů. Před zkušeným obráncem se drží Tomáš Marcinko, který se trefil sedmkrát a na čtyři branky nahrál, v těsném závěsu pak Martin Růžička, který nasbíral deset bodů za 4+6.

TO NEJDŮLEŽITĚJŠÍ O SOUPEŘI

Hlavní trenér: Václav Varaďa
Hala (kapacita): WERK ARENA (5 200)
Poslední utkání: Výhra nad Litvínovem 5:1