Utkání proti Liberci mělo nečekané hrdiny. Po zranění Branislava Konráda a nemoci Jana Lukáše byl povolán do akce teprve 18letý Vojtěch Mokrý. Gólman Olomoucké juniorky se však se svou premiérou mezi dospělými popral výborně. Mrzet ho může jen gól ze třetí minuty zápasu. Pak však předvedl několik důležitých zákroků včetně lapeného nájezdu Michala Bulíře. „Je to neskutečný pocit. Užíval jsem si to. Ze začátku jsem byl nervózní, ale jsem za to rád. Děkuju klukům, že mim pomohli,“ sděloval své dojmy bezprostředně po zápase mladý brankář. „Doufám, že nebudu muset platit, ještě nám výplatu,“ dodal se smíchem Mokrý.

Staronovou tváří v kádru Hanáků pak byl obránce David Škůrek, který byl v prosinci poslán do prvoligové Třebíče, aby se rozehrál. „Bylo to pro mě dlouhé. Náročné, hlavně po psychické stránce a hodně těžké období. Do toho jsem se ještě zranil, což tomu nepomohlo. Měl jsem nad čím přemýšlet,“ vracel se k nešťastnému období olomoucký bek. Proti Liberci však nejtěžší hráč extraligy zářil. Pod výhrou Hanáků se dokonce podepsal asistencí. „Když máte nabrusleného Musku (pozn. Pavla Musila), stačí jenom nahrát,“ smál se po zápase. Celý tým pak ocenil zejména za bojovnost na konci zápasu, kdy Olomouc držela tenký jednobrankový náskok. „Ukázali jsme srdce a co se týče týmovostí, tak jsme předvedli výborný výkon. Jsem za tohle na celý tým pyšný,“ chválil urostlý obránce.

To nejdůležitější o soupeři:

Vstup do soutěže po reprezentační přestávce se Kometě vůbec nepodařil. Nejprve na vlastním ledě podlehla 2:5 Vítkovicím a poté následoval hororový zápas v Karlových Varech, odkud si Brno odvezlo devítigólovou nálož. Poslední dva zápasy už ale Kometa mohla slavit vítězství, nejprve doma s Hradcem Králové (2:1) a poté v sobotu v moravském derby ve Zlíně (3:4). Ve Zlíně navíc poprvé od nešťastného zápasu s Karlovými Vary na konci prosince nastoupil Petr Holík, který až do zranění vévodil kanadskému bodování týmu. Kaňkou na sobotním vítězství – mimochodem první letošní výhrou Komety nad Zlínem – tak kazí pouze zranění útočníka Lukáše Kucsery, který Zimní stadion Luďka Čajky opouštěl na nosítkách.

V letošní sezóně ještě Hanáci nedokázali na soupeře z Brna najít recept. První zápas v Olomouci vyhrálo Brno díky dvěma rychlým brankám na začátku třetí třetiny a také druhé utkání na Hané bylo velmi vyrovnané – o vítězi nakonec rozhodl v 56. minutě Karel Plášek. Nejvíce gólů zatím nabídl zápas v Brně, v jehož závěru Hanáci mocně dotahovali skóre. Nakonec se jim však vyrovnat nepodařilo, a tak si z jihu Moravy odvezli těsnou porážku 4:3.

Hlavní trenér: Libor Zábranský
Hala (kapacita): DRFG Aréna (7 700 diváků)
Poslední utkání: Výhra 3:5 proti Zlínu

Srovnání výsledků:

HC Olomouc HC Kometa Brno
67 (8.) Body (umístění) 76 (6.)
Zbyněk Irgl (15+19) Nejproduktivnější hráč Martin Zaťovič (27+20)
Zbyněk Irgl
Lukáš Nahodil (oba 15)
Nejlepší střelec Martin Zaťovič (27)
Jan Lukáš (91,21%)
Branislav Konrád (91,93%)
Vojtěch Mokrý (95,65 %)
Úspěšnost brankářů Karel Vejmelka (91,16%)
Marek Čiliak (90,76%)
Lukáš Klimeš (77,78%)
12,90% Přesilovky 21,12%
82,86% Oslabení 77,56%