Kohouti změří své síly se Spartou. Podaří se jim navázat na výhru z Litvínova?

Lukáš Losleben
O L O M O U C – Po vydařeném utkání na severu Čech se nyní Hanáci utkají s pražskou Spartou. V tomto měření sil budou Olomoučtí chtít potvrdit dobrý výsledek a soupeře z hlavního města před vlastními diváky obrat o všechny body! Nebude to však nic lehkého. Sparta je rozjetá a loni navíc ve vzájemných zápasech platilo, že vždy vítězili hosté. Podaří se kohoutům zlomit prokletí domácího mužstva? Zápas začíná v pátek 25. října od 18 hodin.

Kohoutům se v posledním kole konečně podařilo prolomit střelecké i bodové trápení, když dokázali porazit litvínovskou Vervu 3:4 na jejím vlastním ledě. To se také odrazilo na náladě mužstva. „Každé vítězství zvedá naše sebevědomí a vytváří takovou tu pohodu. Jsme rádi, že je smolná série za námi a doufáme, že se nám podaří touto výhrou nastartovat novou, úspěšnější,“ hodnotil utkání útočník Lukáš Klimek

⇒ Útočník Lukáš Klimek

On sám přitom dokázal vstřelit branku na 1:3 z pohledu Olomouckých, a to dokonce při vlastním oslabení. „Zbyněk Irgl mi tam dobře nahrál mezi beky, já si to sklepl a jel sám na bránu. Zkusil jsem bekhendový blafák a jsem rád, že vyšel. Dalo nám to klid, jelikož jsme odskočili o dva góly a pak už jsme to, i když s menším drama na konci, dohráli,“ řekl.

Nyní na Hanáky čeká pražská Sparta. Právě z holešovického týmu se nynější člen olomoucké první formace přesunul pod střechu plecharény. „Pořád tam zbylo hodně hráčů, se kterými jsem nastupoval, takže se těším, až je znovu uvidím a zahraji si proti nim. Doufám, že se nám podaří zlomit jejich vítěznou šňůru a naopak nastartovat naši,“ uzavřel.

To nejdůležitější o soupeři:

Spartě poslední sezóna absolutně nevyšla. Po základní části skončila s odřenýma ušima na desátém místě, které ji poslalo do předkola play-off. Tam ovšem narazila na Vítkovice, se kterými vypadla vcelku jednoznačně, když prohrála 1:3 na zápasy. To se značně podepsalo na podobě kádru pražského celku. Odešlo 10 hráčů, mezi nimiž kromě Lukáše Klimka byli například Roberts Bukarts či Tomáš Voráček. Kariéru pak ukončila dvě velká hokejová jména, a to Petr Kumstát a Jaroslav Hlinka. Do holešovického klubu naopak přišli mimo jiné Vladimír Růžicka či Michal Řepík.

Vzájemné zápasy Kohoutů se Spartou byly v posledním ročníku jako na houpačce. Zajímavostí je, že oba týmy pokaždé vyloupily arénu soupeře. Nyní je na Olomouckých, aby tuto tradici prolomili a na domácím ledě zvítězili.

Hlavní trenér: Uwe Krupp
Hala (kapacita): O2 Aréna (17 037 diváků)
Poslední utkání: Výhra 5:1 nad Karlovými Vary

Srovnání výsledků:

HC Olomouc HC Sparta Praha
16 (9.) Body (umístění) 24 (3.)
Zbyněk Irgl (5+2)
Nejproduktivnější hráč Michal Řepík (4+8)
Zbyněk Irgl (5) Nejlepší střelec Andrej Kudrna (7)
Jan Lukáš (92.45%)
Branislav Konrád (91,22%)
Úspěšnost brankářů Jakub Sedláček (92,36%)
Matěj Machovský (91,10%)
10,26% Přesilovky 21,21%
88,64% Oslabení 82,93%

Partnerem utkání je společnost SEZAKO Prostějov. Tato společnost funguje na trhu od roku 1993 a zaměřuje se na čištění a monitorování kanalizačního potrubí. Společnost SEZAKO nyní nově nabízí pohotovost pro domácnosti a to včetně monitorování odpadu a následného zaznamenání dat na CD či flash disk.

O přestávce se můžete těšit na soutěž ve střelbě na branku. Hlavní cenou bude sud zlatavého moku od pivovaru Radegast.