Kohouti znovu podpořili správnou věc a kápli božskou červenou

Daniel Fekets
O L O M O U C - Zástupci olomouckého hokejového klubu opět kápli božskou červenou. Ve středu 15. června dorazili na Transfuzní oddělení Fakultní nemocnice Olomouc, aby darovali krev.

Dobročinné akce se z hráčů A-týmu zúčastnili Jiří Ondrušek, David Škůrek a Dalibor Řezníček. Nechyběli ani hlavní trenér Jan Tomajko, sportovní manažer Josef Podlaha a marketingový manažer Simon Vejtasa. Krev byli darovat i další zaměstnanci olomouckého klubu.

Hlavní trenér a jednatel Jan Tomajko byl s průběhem středečního dopoledne spokojený. „Krev je potřeba neustále, proto jsem se velmi rád darování zúčastnil. Je to důležitá věc, poněvadž člověk nikdy neví, kdy bude krev potřebovat. Je dobře, že se tato akce opakuje. Musíme jít příkladem!“ řekl.

Příkladem šel společně s ostatními i obránce Dalibor Řezníček, který daroval krev už při svém dlouholetém působení ve Zlíně. „Tady v Olomouci jsem byl darovat poprvé. Do budoucna chci chodit minimálně jednou ročně, ale pokud to půjde, tak klidně i častěji. Byla to příjemně strávená chvilka času i díky skvělému personálu,“ usmíval se.

„Jsem moc rád, že jsem tuto možnost měl. Pokud je člověk zdravý, měl by o darování krve minimálně uvažovat. Je potřeba přemýšlet i nad jinými a hlavně důležitějšími věcmi, než je hokej. Darováním krve můžete zachránit životy, a to je daleko více, než jakékoliv sportovní vítězství,“ pokračoval.

Dalibor Řezníček doufá, že také fanoušci do Transfuzního oddělení Fakultní nemocnice Olomouc zavítají a krev darují. „Není nic lepšího, než společně pomoct dobré věci,“ dodal.

Darovat krev může každá zdravá osoba od 18 do 65 let. Prvodárci si musí k odběru přinést průkaz totožnosti a průkazku zdravotní pojišťovny. Pravidelní dárci se pak musí registrovat na odběr v evidenci dárců krve transfuzního oddělení na tel. 800 888 529, 588 442 236 nebo 588 442 272 a nesmí zapomenout legitimaci dárce krve. Více informací najdete na webových stránkách Transfuzního oddělení Fakultní nemocnice Olomouc.