Řekli o soupeři: David Škůrek

V úterý Hanáci odehráli vyrovnanou partii s Plzní, kterou muselo rozhodnout až prodloužení. „Plzeň určitě ukázala kvalitu, ale nebýt našich mizerných přesilovek, výsledek by určitě vypadal jinak,“ litoval obránce David Škůrek neproměněných šancí. Hanákům se podařilo eliminovat útočnou sílu Západočechů, v základní hrací době se Škodovka prosadila jen jednou, a to v přesilové hře díky Milanu Gulašovi. „Dlouhodobě jim rozhoduje zápasy prví útok, který patří mezi nejlepší v lize,“ poukázal Škůrek.

⇒ Obránce David Škůrek

Olomouc vybojovala vůbec první bod po pauze. „Každý bod se počítá, ceníme si ho a chceme se od něj odrazit,“ řekl Škůrek. V pátek čeká svěřence trenérského dua Tomajko Moták pražská Sparta, tedy další soupeř z vrchních pater tabulky. A aby toho nebylo málo, hned o dva dny později, v neděli, se oba celky utkají znova, tentokrát však na ledě Pražanů. V co do těchto náročných zápasů doufá člen první obranné dvojice Kohoutů? „Abychom byli úspěšnější než oni,“ zasmál se urostlý bek.

Z kabiny soupeře: Pražané zlákali někdejšího hráče NHL

Pražská Sparta letos odehrála 12 zápasů a se ziskem 24 bodů je momentálně na 2. příčce extraligy. Pražané jsou druzí také v počtu nastřílených gólů, opřít se pak mohou zejména o své přesilovky, které dokázali využít z 24 %. Po pauze Sparta prohrála pouze jednou, a to v prodloužení na ledě Vítkovic. V posledním zápase pak měla na mále, ale v Mladé Boleslavi nakonec v nastaveném čase dokázala urvat bod navíc. Mezitím dvakrát porazila Pardubice (7:1 a 1:3) a zažila napínavou přestřelku ve Zlíně (4:6).

Nejčerstvější posilou Pražanů je útočník Vladimír Sobotka se zkušenostmi z NHL i reprezentace. Třiatřicetiletý hokejista týmu pomůže na měsíc. Pro Spartu je to už druhé zvučné jméno z kanadskoamerické soutěže, na začátku sezóny rudý dres ve třech kláních oblékl také Filip Chlapík, ten se však rozhodl vrátit se za oceán. Z letních posil pak můžeme jmenovat například Ladislava Zikmunda (Kladno) nebo Romana Horáka (Växjö Lakers). V nové sezóně naopak Pražané nemohou počítat s útočníky Vladimírem Růžičkou, Robertsem Bukartsem, Markem Kvapilem nebo obránce Jeremiem Blainem.

Nejproduktivnějším hráčem týmu je útočník Lukáš Pech (2+1), bodově se ale svěřenci trenéra Hořavy mohou spolehnout i na Michala Řepíka, Romana Horáka a Lukáše Rouska (všichni mají shodně 10 bodů). Nejlepším střelcem je potom s 6 přesnými zásahy Robert Říčka.

Statistiky obou týmů:

TELH 2020/2021
HC Škoda Plzeň – HC Olomouc

2. místo
umístění v tabulce
12. místo
42:28 - 24 bodů
skóre a body
14:30 - 7 bodů
Lukáš Pech 11b (2+9)

nejproduktivnější hráč
Jan Knotek 4b (2+2)
Robert Říčka - 6 branek
nejlepší střelec
Jan Knotek - 2 branky
Jan Káňa – 2 branky
Vojtěch Tomeček – 2 branky
Lukáš Pech - 9 nahrávek
nejlepší nahrávač
David Škůrek – 3 nahrávky
Tomáš Pavelka 4b (1+3)
nejproduktivnější obránce
David Škůrek 3b (0+3)
Matěj Machovský – 10 záp. (91,30%)
Jakub Neužil - 3 záp. (92,73%)
úspěšnost brankářů
Branislav Konrád - 7 záp. (91,01%)
Jan Lukáš - 3 záp. (88,00%)
24,00% - 2. místo
úspěšnost v přesilovce
9,76% - 11. místo
88,24% - 6. místo
úspěšnost v oslabení
80% - 11. místo
130 minut
tresty celkem
84 minut

#VšeciSpolu