Kohouty čeká poslední domácí zápas v základní části, budou hostit Berany

Kristýna Nováková
O L O M O U C – Základní část letošního ročníku Tipsport extraligy ledního hokeje se rychle blíží k cílové pásce. Na programu jsou už jen dvě soutěžní kola, to předposlední se odehraje již toto úterý. Olomoučtí hokejisté se před domácími diváky představí proti zlínským Beranům. Utkání začne v úterý 5. 3. od 17:30 na Zimním stadionu v Olomouci.

I na úterním utkání budete mít možnost podepsat Petici za záchranu zimního stadionu a hokeji v Olomouci! Petiční výbor pana Jašíčka v ní bojuje za rekonstrukci plecharény, nicméně však trvá na tom, aby se začalo malou halou. Dále si přeje, aby město dále podporovalo klub po finanční stránce. Plné znění petice a veškeré informace k tomu, kde můžete petici podepsat, najdete v našem článku.

ŘEKL PŘED UTKÁNÍM: Miroslav Holec

Potřetí během jediného týdne se olomoučtí hokejisté postavili na led své domácí plecharény. Tentokrát se jejich svatostánek pokusilo vykoupit pardubické Dynamo. „Myslím si, že Pardubice nehrály špatně, daly dva góly. Museli jsme dotahovat a bylo to těžké, protože oni hrají o všechno. Za stavu 1:2 dost bránili,“ uznal houževnatost soupeře útočník Miroslav Holec. „Naštěstí jsme to otočili a urvali tři body,“ usmál se hokejista.

⇒ Útočník Miroslav Holec

Hodně diskutovaným momentem nedělního utkání byl vyrovnávací gól Patrika Poulíčka, který musel potvrdit videorozhodčí. Z některých záběrů totiž nebylo úplně patrné, jestli kotouč překročil brankovou čáru. „Já jsem se na to vůbec nedíval, takže nevím, neviděl jsem to. Ale kluci maséři říkali, že to byl gól,“ komentoval situaci útočník s číslem 11.

Miroslav Holec do utkání nastoupil jako třináctý útočník, přece jen však do souboje s Východočechy naskočil a jeho ice-time čítal téměř 10 minut. Z olomoucké lavičky však naopak v průběhu zápasu zmizel Jan Knotek, v jeho případě by se však nemělo jednat o nějaký vážnější problém. „Asi jen nějaké naražení, takže bude v pohodě,“ prohodil Holec.

V předposledním zápase základní části se Kohouti střetnou se zlínskými Berany. Proti týmu trenérů Svobody a Hamrlíka mají Hanáci letos pozitivní bilanci, dva ze tří vzájemných zápasů letos vyhráli. Zlín bojuje o účast v předkole playoff, momentálně je na 9. příčce s čtyřbodovým náskokem na desátou Spartu. „Bude to těžké. Zlín dobře bruslí a je takový nepříjemný, hraje docela kompaktně. S nimi je to vždycky těžký zápas,“ tuší před úterním střetnutím olomoucké křídlo.

Partner HC Olomouc, olomoucký výrobní závod Koyo Bearings si pro fanoušky připravil střeleckou soutěž o zajímavé ceny! Firma už téměř dvě desetiletí vyrábí ložiska, která najdete v autech značek VW, Škoda, Seat, Mercedes, Audi nebo třeba v prvním elektrickém SUV Jaguar I-Pace. Točí se také v rychlovlacích TGV, kamionech Scania, traktorech John Deere a dalších. V minulém roce bylo Koyo už popáté zvoleno Zaměstnavatelem regionu, získalo Národní cenu kvality, ocenění Odpovědná firma a Firma přátelská rodině. Nezapomeňte tedy chytat tenisáky, pokud si chcete s firmou Koyo Bearings zasoutěžit! Hlavní cenou je luxusní pobyt pro dva v RESORTU HODOLANY!

Z KABINY SOUPEŘE: Zlín bojuje o předkolo

Berani se v podstatě celou sezónu pohybují na hraně příček zaručujících postup do předkola play-off. Momentálně se díky bodovým ziskům z posledních pěti zápasů vyšvihli na 9. příčkou – o jeden bod před desátou Spartou. Z posledních pěti zápasů Zlínští zaznamenali tři výhry a dvě prohry. Nejprve si sice odvezli debakl 2:9 z Plzně, potom však následovala série tří vítězství v řadě, kdy žlutomodří postupně porazili Spartu (4:1), Pardubice (4:2) a Chomutov (2:1). Tuto sérii ukončila až nedělní porážka 1:3 v Mladé Boleslavi.

Lídrem bodování týmu je možná překvapivě Jiří Ondráček, jenž letos zatím nastoupil do 45 zápasů, v nichž si připsal 35 bodů za 13 branek a 22 asistencí. V rámci kanadského bodování celé ligy ho toto číslo řadí na 12. místo. Druhý Tomáš Fořt (část kariéry strávil i v Olomouci) má o dva body méně, se 17 přesnými zásahy je však nejlepším střelcem týmu. Velkou měrou je pod posledními úspěch Zlína podepsaný brankář Libor Kašík (hrdina první barážové sezóny v novodobé historii Olomouce), který se do svého mateřského klubu vrátil po nepovedeném angažmá v Rusku a krátkém intermezzu v dresu brněnské Komety.

Olomouc má proti Zlínu v letošní sezóně pozitivní zápasovou bilanci. První vzájemný zápas sice vyhráli Berani jednoznačným výsledkem 4:0, potom však následovaly dvě výhry Kohoutů. Nejprve se svěřenci trenérského tandemu Tomajko-Moták radovali z domácí výhry 2:1 a poté si odvezli vítězství ve stejném poměru i ze Zimního stadionu Luďka Čajky.

TO NEJDŮLEŽITĚJŠÍ O SOUPEŘI:

Hlavní trenér: Robert Svoboda
Kapitán: Tomáš Žižka
Hala (kapacita): Zimní stadion Luďka Čajky (7 000)
Poslední utkání: Prohra s Mladou Boleslaví 1:3

SOUPISKA Zlína