Kohouty čeká přímý souboj o šestku! V cestě stojí Zlín

Tomáš Pavlica
O L O M O U C – Extraliga pokračuje v rychlém tempu před olympijskou pauzu! Kohouty čeká veledůležitý souboj se Zlínským Aukrem, sousedem v tabulce a moravským rivalem. Oba páteční soupeři nasbírali na 65 bodů a dělí se o šesté a sedmé místo. Toto moravské derby budete moci sledovat v přímém přenosu na ČT sport v pátek od 17:20.

Kohouti si můžou oddechnout, leden už skončil. První měsíc v roce nepřinesl Kohoutům mnoho radosti. Za celý měsíc vybojovali deset bodů za tři výhry a jednu prohru v prodloužení.

Nutno říci, že ty tři výhry byly velmi důležité, jelikož Hanáci dokázali porazit své přímé konkurenty o play-off. Nejprve Mladou Boleslav, pak i Chomutov. Vyhráli i nad posledním Litvínov, dva body nechali Jihlavě.

S celky z horní poloviny tabulky Kohouti dřeli, bohužel to k bodům nevedlo. Smolný byl zejména zápas s Kometou, kdy inkasovali gól v předposlední minutě utkání a prohráli tak 1:0. Vyrovnaný zápas odehráli i s letošním suverénem z Plzně, srazili je však dva smolné góly, které padli kvůli zlomeným hokejkám Jana Knotka.

Kohouti doplácejí především na slabé přesilovky, ve kterých mají ani ne patnáctiprocentní úspěšnost. Ale mít proti Kohoutům přesilovku není žádná výhoda. Olomouc má druhé nejlepší oslabení a je druhá od konce, co se týče počtu trestných minut. Ve většině zápasů také dokáže soupeře přestřílet, naopak ona sama ho k bráně příliš nepouští.

Z KABINY SOUPEŘE: Nahoru, dolů. Leden přeje Beranům jen napůl

Utkání mezi Olomoucí a Zlínem bude zřejmě hodně pikantní. Nejen, že jsou si týmy blízko na mapě, v současné době jsou si blízké i v tabulce. Oba mají na svém kontě shodně 65 bodů a Kohoutům hraje do karet jen lepší skóre. V posledních pěti kolech se Berani mohli radovat ze dvou výher, a to v posledních dvou kolech.

Nejprve ale vysoko podlehli Liberci 0:7, poté se museli smířit s prohrou i proti Mladé Boleslavi a Kometě (oba zápasy 1:3). V posledních dvou kolech se však Zlínu znovu začalo blýskat na lepší časy. Berani nejprve přetlačili Jihlavu 2:1, poté vybojovali dva body v prodloužení s Litvínovem (4:3pr).

Brankářskou jedničkou Zlína je Libor Kašík. Pětadvacetiletý gólman odchytal 45 zápasů s úspěšností 92,46 %. V obraně se nejvíce daří Ralfsu Freibergsovi, který ke třem gólům přidal dvacet asistencí a patří mezi pět nejproduktivnějších zlínských hráčů. Bodování útočníků vede Lotyš Roberts Bukarts, který má na svém kontě za 44 zápasů 40 bodů (17+23). Druhé místo mezi forvardy patří Antonínu Honejskovi s dvaceti šesti body (14+12) a stejný počet, ale za třináct gólů a třináct asistencí, nasbíral i David Šťastný.