Kohouty po dlouhé době čeká výjezd. Naváží v kladenském azylu na domácí úspěchy?

Jiří Polášek
O L O M O U C - Po čtyřech domácích utkáních, z nichž tři byla vítězná, se kohouti v předehrávce desátého kola pojedou pobít o další tři body do chomutovské Rocknet Arény, kde v letošní sezóně hrají kladenští Rytíři. Naváží na poslední duel z předminulého ročníku, kdy vyhráli jednoznačně 4:0? Úvodní buly padne ve čtvrtek 30. září v 18 hodin. Zápas můžete sledovat na kanále O2 TV Sport.

Řekl před zápasem: Lukáš Kucsera

V posledním utkání Olomouc hostila Zlín. Hanáci toto utkání začali skvěle už po dvaadvaceti vteřinách se prosadil Lukáš Kucsera. „Je to pro mě úleva. Když se podívám zpátky, jeden gól mi odvolal videorozhodčí, dvakrát jsem měl nabito v přesilovce pět na tři, ale netrefil jsem, což mě mrzelo. Jsem rád, že to tam teď padlo,“ komentoval svůj první gól v sezóně.

⇒ Útočník Lukáš Kucsera.

Před touto trefou ale opět ukázal svou genialitu David Krejčí, který si připsal asistenci. „Od něj může přijít přihrávka úplně kdykoliv. Musíme na to být připraveni,“ sdělil hráč s číslem 71 na zádech.

Zkušenosti centra s číslem 46 se přitom můžou hodit i v následujícím duelu s Kladnem. V kádru Rytířů jsou totiž hned dva hráči, kteří, stejně jako Krejčí, mají dlouhodobou zkušenost s NHL - Jaromír Jágr a Tomáš Plekanec. „David je oporou týmu a v tomhle by nám mohl opravdu pomoci. Je ale důležité, abychom se k němu přidali i my ostatní,“ avizuje Kucsera. Utkání to bude těžké. Určitě budou hrát tvrdě a spořádaně. My musíme předvést mnohem lepší výkon, než v posledním zápase,“ zdůraznil nakonec útočník elitní formace.

To nejdůležitější o soupeři:

Uplynulý ročník skončil pro Kladno velkým úspěchem. Rytíři totiž nejdříve ovládli základní část Chance Ligy, kterou pak následně taky vyhráli a postoupili. V play-off nejprve vyřadili Slavii, následně si jednoduše poradili s Porubou a ve finále až v sedmém zápase zametli s nadějemi Jihlavy.

Po sezóně nastaly v kádru Kladna velké změny. Odešlo dokonce až dvanáct hráčů. Nejvýraznějšími z nich byli například brankář Andrej Košarišťan nebo snajpr Rostislav Marosz.

Hodně jmen taky ale k Rytířům přišlo. V průběhu července tým Jaromíra Jágra dovedl do svých řad dokonce pět kanadských hokejistů a jednoho Američana. K nim se přidalo několik dalších lokálních posil.

Nyní se Kladno v Extralize zatím spíše rozkoukává. Drží dvanáctou pozici se sedmi body. Už si ale připsalo cenné skalpy, a to například výhru po nájezdech nad mistrovským Třincem, nebo úspěch proti tabulkovým sousedům Litvínovu a Zlínu.

Hlavní trenér: David Čermák
Hala (kapacita): Rocknet aréna (5250 diváků)
Poslední utkání: Výhra 3:2 po prodloužení se Zlínem

Marek Baránek 4b (2+2)