Kolotoč přípravy se blíží! Juniory a dorost čeká srpen plný dřiny

Redakce
O L O M O U C – A jdeme na to! Extraligový A-tým sice první ostrá zkouška čeká až 2. srpna, do víru přípravných zápasů se ovšem vrhají i oba nejstarší mládežnické celky. Velká premiéra to bude zejména pro Karla Berana i Petra Fialu, kteří v si poprvé na olomouckých střídačkách vyzkouší pozici juniorského, respektive dorosteneckého kouče. Oba dva budou muset během necelého půldruhého měsíce vybrat ideální sestavy, které následně budou hájit barvy HC Olomouc v DHL extralize juniorů a ELIOD extralize dorostu.

Junioři: Východočeská anabáze i derby se Zlínem

Junioři odstartují svou přípravu na ledě v podvečer 23. července. Jako první je pak čeká v úvodním přípravném utkání tohoto roku Zlín, a to hned v poslední červencový den. V pátek 2. srpna pak narazí na domácí půdě na loňského semifinalistu z Hradce Králové. Hned další týden pak svedou svěřenci kouče Karla Berana duely na půdě tradičně ambiciózního Třince a Jihlavy (mimochodem soupeř z extraligové skupiny C nadcházející sezóny).

Na čtvrtý týdenní blok je následně naplánována domácí odveta se Zlínem, mladí kohouti poté ještě zamíří na pardubický led. Závěr přípravy olomouckých juniorů kromě dvojduelu s Vítkovicemi obstará východočeské duo Pardubice-Mountfield. Úplnou tečkou bude 30. srpna generálka se Vsetínem. Novou sezónu juniorské nejvyšší soutěže odstartuje Olomouc ve čtvrtek 6. září ve Žďáru nad Sázavou.

31.7. Zlín – Olomouc
3.8. Olomouc – Mountifield
8.8. Třinec – Olomouc
10.8. Jihlava – Olomouc
14.8. Olomouc – Zlín
16.8. Pardubice – Olomouc
21.8. Olomouc – Vítkovice
23.8. Olomouc – Pardubice
24.8. Mountfield – Olomouc
28.8. Vítkovice – Olomouc
30.8. Vsetín – Olomouc

Dorost: Ambiciózní soupeři i dva brněnské celky

Dorostenci vyjedou poprvé na led ještě před svými staršími kolegy z juniorky, taktéž 23. července. Hned na startu je čeká pořádná výzva v podobě hradeckého Mountfieldu, který by coby loňský vítěz Extraligy mladšího dorostu měl i po sloučení obou kategorií (staršího a mladšího dorostu) znovu patřit mezi největší favority na titul. Mladé Hanáky po vedením zkušeného Petra Fialy nicméně čeká i neznámá v podobě Techniky Brno.

Dorostenci se mohou krom toho těšit i na celkem tři duely se Zlínem a dvojzápas s Jihlavou, který bude zorganizován v rámci turnaje na soupeřově ledu. S Olomoucí se pak utká dvakrát i mančaft brněnské Komety, která taktéž patří mezi extraligové favority. Poslední test před ostrým startem extraligy je naplánován na 3. září, kdy Olomouc vyzve Porubu. V prvním kole ligové soutěže pak Hanáky čeká tým z Vítkovic. „Úřední“ termín je prozatím stanoven na 8. září.

26.7. Mountfield – Olomouc
1.8. Olomouc – Technika Brno
7.8. Olomouc – Mountfield
9.8. Olomouc – Zlín
15.8. Technika Brno – Olomouc
18.8. Jihlava – Olomouc
19.8. Jihlava – Olomouc
22.8. Olomouc – Kometa Brno
28.8. Kometa Brno – Olomouc
30.8. Zlín – Olomouc
31.8. Zlín – Olomouc
3.9. Olomouc – Poruba

Pozn. Změna termínu utkání vyhrazena. Přesné časy budou postupně aktualizovány.