Koncovky zápasů si musíme do budoucna pohlídat, řekl po utkání s Vítkovicemi David Škůrek

Lukáš Losleben, Simon Vejtasa
O L O M O U C – Gólové hody a atraktivní hokej. Tak by se dal popsat úterní přátelský zápas na ledě olomoucké plecharény proti Vítkovicím. Skóre se přelévalo z jedné strany na druhou, a nakonec se obě mužstva rozešla se smírným výsledkem 5:5. Svůj podíl měl na tomto konečném stavu i obránce DAVID ŠKŮREK, jenž se prosadil v přesilové hře. V závěru ovšem olomouckému zadákovi zatrnulo, když po jeho ztrátě uháněl na branku Jana Lukáše osamocený Lukáš Krenželok, jemuž se ovšem zakončení nepodařilo.

Necelých osm set příznivců se sešlo v olomoucké plecharéně, aby byli svědky posledního domácího utkání před startem nového ročníku Tipsport extraligy. Odměnou jim byla desetigólová smršť a velmi bojovný hokej, jenž ovšem až příliš často sahal za hranice pravidel. „Byla to docela divočina. Na obou stranách bylo hodně vyloučených. V obraně to pak nevypadalo tak, jak by asi mělo. Na druhou stranu jsme byli produktivní, což je určitě pozitivní. Škoda toho závěru, kde jsme si nepohlídali vedení 5:4 a nakonec jsme mohli být rádi, že jsme na konci udrželi vyrovnaný stav. Naštěstí to dopadlo takto, nicméně do budoucna si musíme ty koncovky pohlídat,“ hodnotil zápas s Vítkovicemi obránce David Škůrek.

⇒ Obránce David Škůrek

Právě po chybě řízného obránce uháněl na olomouckou branku Lukáš Krenželok. Naštěstí pro kohouty se mu ovšem klička nevydařila, díky čemuž skončilo utkání nerozhodně. „Já jsem chtěl hlavně udržet modrou, jenže mi to přepadlo přes ruku. Pak jsem se podíval na hodiny a věděl jsem, že je to špatně. Nezbývalo mi nic jiného, než věřit Honzovi (Lukášovi), protože jsem věděl, že Krenželoka nestihnu,“ komentoval svízelnou situaci olomoucký bek.

Hanákům se dařilo převážně v přesilových hrách, kde z pěti nabídnutých příležitostí využili hned čtyři. „Zatím jsme se tomu věnovali jen v zápasech, takže možná je to lepší netrénovat (smích). Uvidíme, co na to řeknou trenéři, nicméně je určitě dobře, že jsme dali tolik gólů z přesilovek, jelikož nám to dnes pomohlo,“ komentoval tento úspěch rodák z nedalekého Šternberka.

Sám Škůrek skóroval během jedné z početních výhod, a to střelou od modré čáry po souhře s Tomášem Gřešem a Jakubem Navrátilem. „Honza Knotek odvedl výbornou práci před bránou a já už jsem jen chtěl trefit to prázdné místo, což se nakonec povedlo,“ popsal olomoucký obr svůj gólový moment.

Ačkoliv se jednalo pouze o přátelské klání, na obou stranách to jiskřilo. Celé utkání provázel nespočet různých strkanic a pošťuchování. „Mně se zdá, že s Vítkovicemi máme skoro vždy takový zápas – buď je hodně zraněných nebo padá hodně gólů. Asi to k tomu patří. Možná k tomu přispěl fakt, že bylo hodně trestů, díky čemuž byla hra taková rozházená,“ hledal obránce s trojkou na zádech příčiny vzplanutí emocí. Zároveň ale odmítl, že by si v příštím týdnu jeli Hanáci do Ostravy vyřizovat účty. „Je to poslední zápas před ligou, takže si myslím, že se tam nepojedeme rvát a působit si zbytečná zranění. Důrazný hokej to nejspíše bude, ale že bychom dělali nějaké prasárny, to určitě ne,“ uzavřel.

#VšeciSpolu