Konečně jsem to zlomil, radoval se po výhře v Plzni Jan Lukáš

Kamila Ludwigová, Jakub Štěrba
O L O M O U C – V utkání, hraném v plzeňské Home Monitoring Aréně, se mezi tyče postavil od začátku Jan Lukáš. Zápas hraný v neděli odpoledne přilákal přes pět tisíc diváků, ti mohli sledovat vyrovnanou bitvu. Jako první skóre načali Hanáci zásluhou Bruna Mráze. O chvíli později však Plzeň díky přesilovkové trefě Indráka vyrovnala. Poté se již stav utkání nezměnil a zápas dospěl do samostatných nájezdů, kde Jan Lukáš pustil za svá záda pouze jeden puk, kdežto Kohouti proměnili nájezdy tři, a tak si ze západu Čech odvezli dva body. A právě gólman Olomouce se rozhovořil o svých dojmech.

Ani jeden z týmů se v urputné bitvě nedokázal prosadit více než jedenkrát. Přesto v souboji tabulkových soupeřů nechyběly dobré brankové příležitosti. „Myslím si, že utkání bylo ubojované z obou stran. Samozřejmě jsme rádi, že jsme vyhráli za dva body. Nemyslím si, že by to byl uplácaný hokej, ale bojovný. Z bojovnosti nějaké šance pramenily, zezadu bych to zhodnotil jako pohledný hokej,“ komentoval utkání olomoucký brankář.

Při hodnocení utkání nezapomněl ani pochválit své spolubojovníky: „Musím spoluhráče pochválit za předvedený výkon. Je to náš styl. Pokud chceme získávat body, musíme se od takových výkonů odpíchnout.“

I po pětašedesáti minutách hry svítilo na světelné tabuli nerozhodné skóre, a proto o vítězi musely rozhodovat samostatné nájezdy. V těch byli úspěšní na straně Hanáků Zbyněk Irgl, Jan Knotek a Lukáš Nahodil. Na druhé straně však na Lukášovi neztroskotal pouze Petr Kodýtek. Vojtěch Němec, David Stach a Milan Gulaš si na olomouckého muže v masce nepřišli. „Nájezdy jsou sice trochu loterie, ale cítil jsem se dobře, i v průběhu utkání, takže jsem si věřil,“ hodnotil disciplínu rozhodující o bonusovém bodu pětadvacetiletý hráč.

Brankář Jan Lukáš

Pro Jana Lukáše je výhra nad Plzní prvním vítězstvím v sezoně: „Konečně jsem to zlomil. Snad bude výher více, doufám, že to tak půjde dále.“ O tom, že se postaví na západě Čech mezi tři tyče, se dozvěděl poměrně brzy. „V pondělí mi trenéři naznačili, že v neděli bych mohl nastoupit, takže jsem to věděl dopředu,“ poodhalil taktiku trenérů.

Olomouc s Plzní jsou na tom v extraligové tabulce podobně, oba týmy bojují o to, aby se vešly do první desítky. „Liga je každým rokem vyrovnanější. Nejen extraliga, ale i první liga. V podstatě se hraje o každý bod, tak doufám, že je budeme sbírat i nadále,“ přidal svůj náhled rodák z Olomouce.

Kohouti nemají z loňského ročníku extraligy dobré vzpomínky na plzeňský led, neboť zde dvakrát vysoko prohráli. Jan Lukáš si s minulostí hlavu neláme. „Já na to vůbec nemyslel. Přeci jenom, Plzeň je kvalitní soupeř, loni hrála dobrý hokej, takže týmy odsud mnoho bodů neodvážely. Někdy se prostě stane, že se to do branky nasype. My jsme rádi za dva body a budeme se dívat dopředu na další zápas,“ prozradil. Dalším soupeřem Kohoutů bude brněnská Kometa. „Bude to těžký soupeř, musíme se na zápas nachystat a snad se nám něco povede,“ dodal.