Konečně pohodový zápas, potěšila jasná výhra Alexandra Lhotského

Tomáš Schmiedt
O L O M O U C - Mora vybojovala v posledních čtyřech duelech jedenáct bodů, přičemž ve třech případech se jí podařilo udržet čisté konto. V utkání proti Písku k tomu navíc Hanáci přidali nevídanou produktivitu, takže Jihočeši odjeli domů s nepříjemným debaklem. „Hrajeme čím dál lépe, což se projevuje i na výsledcích,“ komentoval rostoucí formu olomouckého týmu obránce Alexandr Lhotský.

Před utkáním se sice očekávalo, že Hanáci zvítězí, ale jen málokdo si připouštěl, že o osm branek. „Říkali jsme si, že s takovým týmem ze dna tabulky se budeme snažit skórovat co nejdříve, abychom poté mohli hru zklidnit a dohrát zápas v pohodě. A to se také povedlo,“ byl spokojený s vývojem klání zkušený bek.

⇒ Alexandr Lhotský

I s jeho pomocí Olomouc počtvrté v sezóně neinkasovala, tři nuly Mora dokázala udržet v posledních čtyřech duelech. „To bude jistě dobrou obranou,“ smál se Lhotský, ale pak už vážněji dodal: „Všichni se zodpovědně vrací, navíc Káša (Libor Kašík) chytá výborně. Určitě hrajeme čím dál lépe, což se projevuje i na výsledcích.“

Čtyřbrankový náskok z první třetiny by mohl kohokoliv uspokojit, Kohouti se ale měli na pozoru. „Člověk si nemůže být nikdy jistý, vzpomeňme si na předloňský zápas doma se Šumperkem. Musíme tedy hrát od začátku do konce, nesmíme nic vypustit, protože kdyby třeba soupeř dvakrát skóroval, hned by utkání dostalo jiný náboj,“ tušil křehkost jasného vedení šestatřicetiletý obránce.

Písek ale Olomouci výhru usnadnil, jeho výkon byl docela mdlý. Místo snahy snížit v úvodu prostřední části se museli Jihočeši bránit dalším domácím výpadům. „Zřejmě si ještě řekli, že zkusí ve druhé třetině zabrat. My jsme ale de facto Písek k ničemu nepouštěli, sice nějaké šance měl, ale my jsme měli více ze hry.“

V prvním vzájemném souboji tohoto ročníku prohráli Hanáci 2:3 po samostatných nájezdech, nyní naopak vyhráli 8:0. Již z těchto výsledků je patrné, že každé z těchto utkání bylo úplně jiné. „Je to rozdíl, ale každý zápas je jiný. Předtím jsme hráli u nich, kde jsme sice měli hodně šancí, ale nepadalo nám to tam. Nyní jsme vyhráli první třetinu čtyři nula, takže konečně jsme odehráli pohodový zápas,“ usmíval se radostně Lhotský.

Mora tak udržela druhé místo a v sobotu se v pohodové náladě může vydat do Benátek nad Jizerou.