Konrád: Chceme zpět do Prahy! Potyček je podle mě ještě málo

Josef Prášek
Z Prahy se Hanáci vrátili bez vyhraného zápasu, nicméně oba duely byly vyrovnané. A navíc se na ledě přiostřilo. „Takhle by se to mělo hrát a kdyby byli diváci, tak by potyček bylo ještě více a bylo by to ještě vyhrocenější,“ myslí si Branislav Konrád, který po utkání vyhlížel domácí duely.

Zpátky ale k nedělnímu utkání, který vyhrála Sparta 2:0.

Ve druhé minutě po trenérské výzvě nebyla domácím uznána branka. „Já jsem cítil kontakt s hráčem, tak jsem hned klukům hlásil, aby si trenéři vzali výzvu. Jsem rád, že byla úspěšná,“ vrací se k tomuto momentu olomoucký brankář.

⇒ Brankář Branislav Konrád

O chvíli později už ale Hanáci inkasovali – na souhru první formace Pražanů neměl Konrád nárok. „Zahráli to fantasticky. Já tam na to jsem, abych něco chytil a je škoda, že nám tam nepadnul nějaký gól, abychom byli více na dostřel,“ mrzí ho.

Po první třetině se v tunelu dokonce strhla menší potyčka mezi hráči. „Já to vůbec neřešil – šel jsem do kabiny. Něco jsem slyšel, jak se tam křičí, ale vůbec jsem to nevnímal…“ odpovídá.

Konrád: Musíme hrát naši nepříjemnou hru – půjdeme do toho naplno!

„Je to play off a někdy tam padne ostřejší slovo. O tom to je! Takhle by se to mělo hrát a kdyby byli diváci, tak by potyček bylo ještě více a bylo by to ještě vyhrocenější. Takto jich je na play off zatím stále málo,“ myslí si opora Kohoutů.

Olomouc nyní čeká dva duely doma, a to ve středu a ve čtvrtek. „Musíme hrát naši nepříjemnou hru – půjdeme do toho naplno. Možná by se hodilo vstřelit jako první branku a trošku dostat Spartu pod tlak. Uvidíme, možná se nám to podaří,“ vyhlíží třaskavé duely proti vítězi základní části.

„Chceme se vrátit nazpět do Prahy. My pro to uděláme maximum v obou zápasech!“ burcuje celé mužstvo Branislav Konrád, jenž chytá ve velké formě.

Moták: Budeme muset vymyslet něco, co by Spartu rozhodilo!

Trenér Moták své svěřence za hru chválí. „Hrajeme dobře, bojovně a poctivě. Zatím nám tam nepadají branky. Budeme muset vymyslet něco, co by Spartu rozhodilo,“ říká Zdeněk Moták.

„Kdybych se vcítil do kůže Sparty, tak my jsme pro ně asi taky velmi těžký soupeř. My budeme pracovat stále na sto procent,“ zakončuje kouč Olomouce.