LHH pokračují už v úterý! Kohouti se chystají na domácí zápas proti Vítkovicím

Daniel Fekets, Simon Vejtasa
Dvakrát se už Hanáci v rámci Letních hokejových her utkali s pořádajícími Pardubicemi. V úterý 17. srpna od 17:00 tentokrát přivítají Vítkovice. Dokáží navázat na bodový zisk z minulého utkání i v souboji s Ostravany?

Řekl před zápasem - Jan Bambula

Den po přípravném utkání proti Pardubicím se ve FunParku Šantovka sešli fanoušci, hráči, trenéři a členové vedení klubu, aby společně pokřtili nové dresy pro nadcházející sezonu. Na pódiu se mimo jiné představil i bývalý kapitán Martin Vyrůbalík, aby svému nástupci, Jiřímu Ondruškovi, předal symbolické „céčko". „Akce to byla výborná. Budu rád za více takových akcí s fanoušky, protože je to obohacující pro ně i pro nás hráče. Dresy se mi moc líbí. Jsou lehce pozměněné a zároveň velmi krásné,“ liboval si útočník Jan Bambula.

⇒ Útočník Jan Bambula

Teď už však olomoucké hokejisty zajímají především další zápasy. Dvacetiletý forvard nastínil, jakým způsobem tým v těchto dnech trénuje: „Příprava je sama o sobě těžká, protože v ní trénujeme daleko více než během sezony. Tréninky jsou rozděleny částečně na kondici, a také na taktiku. Cvičíme už střední pásmo, obranné i to útočné.“

Sám naskočil do všech dosud odehraných duelů. „Cítím se každým zápasem lépe a lépe. Už jsem si znovu osvojil techniku, střelbu a bruslení. Ale pořád to není úplně ono, je třeba to ještě trošku poladit,“ přiznává.

Nyní čeká svěřence Zdeňka Motáka a Jana Tomajka série dvou přípravných utkání na domácím ledě. Kromě úterního zápasu s Vítkovicemi se představí fanouškům i ve čtvrtek v duelu s brněnskou Kometou. „Určitě už nějaké úkoly máme. Konkrétní věci prozrazovat nebudu, ale všechno už to jde směrem k sezoně. Samozřejmě ale hlavním úkolem pro nás bude oba zápasy v domácím prostředí vyhrát,“ uzavřel Bambula.

To nejdůležitější o soupeři

V loňské sezoně skončily Vítkovice na konečném 10. místě. Po základní části byly osmé, jenže v předkole si poté nechaly utéct vedení 2:0 na zápasy, a tudíž přes Kometu Brno nakonec do čtvrtfinále nepostoupily.

Ostravskému celku se kádr podstatně změnil. Zřejmě největší oslabení přinesly odchody Dominika Lakatoše a Filipa Pyrochty, oba totiž nově vyzkouší finskou nejvyšší soutěž. Ve Vítkovicích už nebudou působit ani Miroslav Svoboda, Robert Černý, Lukáš Doudera, Alexandre Mallet, Josef Mikyska, David Stach, Nicolas Werbik a Jan Schleiss. Smlouva skončila i bývalému olomouckému kanonýrovi Zbyňku Irglovi.

Nově se v modrobílém dresu prohání Aleš Stezka, Karel Plášil, Jakub Stehlík, Radovan Bondra a Petr Chlán. Největšími letními posilami Vítkovic se stali dva navrátilci. Z KHL se do Ostravy vrátil Roberts Bukarts, z Kladna zase Rostislav Marosz.

Vítkovice čeká před novou sezonou pátý přípravný zápas. Na úvod sice podlehly Pardubicím 0:4, ale poté dokázaly třikrát v řadě vyhrát. Díky obratu ve třetí třetině zvítězily v Šumperku, následně uspěly v Pardubicích a naposledy přetlačily na domácím kluzišti Zlín 3:2 v prodloužení.

Hlavní trenér: Miloš Holaň
Hala (kapacita): OSTRAVAR ARÉNA (9 833 diváků)
Poslední utkání: Výhra 3:2 v prodloužení nad Zlínem

Zimní stadion (dále jen ZS) lze navštívit jen při splnění alespoň jedné z níže uvedených podmínek:

1) Návštěvník absolvoval nejdéle před 7 dny RT-PCR vyšetření na přítomnost viru SARS-CoV-2 s negativním výsledkem, a tento výsledek při vstupu na ZS předložil ke kontrole oprávněnému zástupci vedoucího provozu ZS.

2) Návštěvník absolvoval nejdéle před 72 hodinami POC test na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 s negativním výsledkem, a tento výsledek při vstupu na ZS předložil ke kontrole oprávněnému zástupci vedoucího provozu ZS.

3) Návštěvník byl očkován proti onemocnění covid-19 a doloží národním certifikátem o provedeném očkování nebo národním certifikátem o dokončeném očkování, že u očkování uplynulo od aplikace druhé dávky očkovací látky v případě dvoudávkového schématu podle souhrnu údajů o léčivém přípravku (dále jen „SPC“) nejméně 14 dní, nebo od aplikace dávky očkovací látky v případě jednodávkového schématu podle SPC nejméně 14 dní.

4) Návštěvník prodělal laboratorně potvrzené onemocnění covid-19, uplynula u něj doba izolace podle platného mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví a od prvního pozitivního POC antigenního testu na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 nebo RT-PCR testu na přítomnost viru SARS-CoV-2 neuplynulo více než 180 dní.

Při vstupu na ZS a při pobytu v něm je návštěvník povinen nosit ochranu dýchacích cest (úst a nosu), která je daná aktuálními opatřeními vlády a ministerstva zdravotnictví.

Pokladny budou otevřeny dvě hodiny před zápasem pouze na straně od "Magistrátu". Celosezónní permanentky (černá barva) mají vstup zadarmo, držitelé permanentek na základní část (červená barva) si musí zakoupit vstupenku. Vstupenky budou k dispozici k zakoupení také online, a to na tomto odkaze .

Statistiky obou týmů z minulé sezóny:

TELH 2020/2021
HC Vítkovice Ridera – HC Olomouc

umístění v tabulce po ZČ
130:142 – 74 bodů
skóre a body
105:156 – 59 bodů
Dominik Lakatoš 42 b (23+16)
nejproduktivnější hráč
Jan Káňa 28b (13+15)
Dominik Lakatoš – 23 branek
nejlepší střelec