Lepilo nám to už ráno u baga, usmíval se po utkání Marek Laš

Daniel Trombík
O L O M O U C – Třinečtí Oceláři byli posledním týmem, s nímž ještě olomoučtí hokejisté v letošním ročníku Tipsport extraligy nezměřili své síly. V divácky atraktivním utkání nakonec zvítězili vysoko 6:0 a posunuli se na průběžnou třetí příčku v tabulce. „Zápas ale vůbec jednoduchý nebyl,“ hodnotil utkání dvougólový Marek Laš.

Na to, že uhájit domácí led nebude vůbec jednoduché, poukazoval již pohled na soupisku hostů. Slezané přijeli na Hanou v silné sestavě, do níž se po zranění vrátil Martin Adamský i navrátilec Vladimír Roth. „O Adamském jsme věděli, že do utkání nastoupí. Několikrát jsem to taky pocítil u mantinelu, protože najet do něj, to je jako najet do zdi. Možná se mu ještě nepodařilo sehrát se s mančaftem, což není jednoduché po tak dlouhé pauze. Ale na ledě byl cítit.“ přiznal osmadvacetiletý útočník.

⇒ Útočník Marek Laš

V první třetině Hanáci nadělili Ocelářům lekci z produktivity. Přestáli třinecký nápor i dvě přesilové hry a z nenápadné šance udeřili. „Soupeř začal líp než my. Díky dvěma přesilovkám se dostal do tlaku, ale od desáté minuty jsme hráli to, co jsme chtěli. To, že tam dneska napadalo hodně gólů je taková odměna za ta utkání, kdy tam nic nespadne, ani kdybychom se rozkrájeli.“

Brankový účet otevřel právě hráč s číslem 39 na hrudi nebývale přesnou střelou, která vymetla všechny pavučiny v Hrubcově bráně. Sám střelec důležitý moment utkání popisuje takto: „Letos se mi taková střela povedla poprvé, ale doufám, že se to bude dařit častěji. Byl jsem v úniku, navíc křižovaný bekem. Necítil jsem to na žádnou kombinaci, tak jsem se snažil prudce vystřelit. Minimálně na nějakou dorážku, ale padlo to tam.“

Důležitým momentem utkání byly také přesilové hry. Třinec v letošní sezóně patří k nadprůměrným celkům, Kohouti na tom jsou podstatně hůř. Nicméně tabulkové předpoklady dnes nehrály roli. Třinec se v početní převaze trápil a Olomouc dokázala vsítit branku i v této herní disciplíně. „Přesilovek jsme ubránili hodně, hlavně ve druhé třetině, což bylo asi stěžejní. Kdyby dali na 3:1, tak by ucítili velkou šanci a hrálo by se jim lépe,“ popisuje rozhodující okamžiky olomoucký útočník.

Šest branek se Hanákům v letošním ročníku ještě dát nepovedlo. Nejvýrazněji se do výsledkové listiny podepsal právě Marek Laš, který vedle první výstavní rány usměrnil za záda brankáře Hrubce ještě chytrou střílenou přihrávku Alexe Rašnera. „Cítili jsme se velmi dobře. Už ráno u baga nám to lepilo a říkali jsme si, že bychom si to mohli přenést i do zápasu. Nakonec taková produktivita překvapila všechny - jak nás, tak soupeře. Doufám, že si takový klid přeneseme i do dalších zápasů.“ uzavřel šťastný dvougólový sniper.