Letošní prodej punčů byl rekordní! Pro JITRO se vybralo více než 70 tisíc

Redakce
O L O M O U C – Stejně jako v předchozích letech, ani tentokrát nebyli olomoučtí fanoušci ochuzeni o předvánoční setkání se svými oblíbenci. Kohouti se i letos zapojili do prodeje punčů s Dobrým místem pro život, výtěžek tentokrát putoval na konto Chráněného bydlení JITRO Olomouc. Během jediného dne, respektive odpoledne a večera, se společnými silami podařilo vybrat více než 70 tisíc korun, tedy pro HC Olomouc rekordní částka.

I tentokrát se za pultem stánku Dobrého místa pro život vystřídala řada olomouckých hráčů a trenérů. Hned k první směně nastoupili trenéři brankářů Jan Littner a Tomáš Pospíšil, ty pak ale střídali u samotní hokejisté A týmu. Pro Tomáše Dujsíka to byla letos nová zkušenost, zvládl ji ale na výbornou.

„Pro mě to bylo na začátku hodně hektické, protože jsem asi v osm hodin naskočil do rozjetého vlaku a za pochodu jsem se učil, co mám dělat a tak. Nakonec jsme to ale zvládli a bylo to super,“ usmíval se. Olomoucký obránce si vyzkoušel roli číšníka, barmana a prodavače v jednom. A musel se pořádně otáčet, fronta před stánkem Dobrého místa pro život totiž postupně rostla. „Nalívání bylo v pohodě. Horší pak už bylo počítat penízky, protože tu bylo opravdu dost práce,“ smál se šestadvacetiletý hokejista.

I když Dujsík působí v Olomouci už druhou sezónu, do punčování se mohl zapojit až letos. Ani v předchozích působištích se ale s podobnou akcí nesetkal. „V Brně bylo podobných akcí hodně, ale žádná taková,“ přemítal odchovanec brněnské Komety.

Ze své premiéry byl nakonec šestadvacetiletý obránce nadšený. A není se čemu divit, během jednoho odpoledne a večera se ve spolupráci s firmou Mubea vybralo celkem 71 887 Kč, které poputují na konto Chráněného bydlení JITRO Olomouc. Jedná se zároveň o rekordní částku, kterou olomoučtí hokejisté, v posledních letech ve spolupráci s jinými organizacemi, vybrali.

Chráněné bydlení je projekt organizace JITRO Olomouc, o.p.s., díky kterému mohou lidé s lehkým a středně těžkým mentálním postižením žít běžným životem ve vlastní domácnosti. JITRO se zaměřuje na podporu lidí s mentálním a kombinovaným postižením, poskytuje sociální služby, denní stacionář a chráněné bydlení. Provozuje také řadu kreativních dílen a různé kluby, například sportovní nebo počítačový, klub vaření a společenských her.

„Opravdu se mi to moc líbilo, protože přišlo hodně lidí. Přišlo mi, jako by celé náměstí stálo frontu u tohoto stánku. Bylo příjemné, že jsme byli lidem takhle blízko a mohli jsme s nimi prohodit pár slov během toho, co jsme jim prodávali punče. Hlavní hvězdy jsou ale ti, kteří to organizovali,“ složil poklonu všem, kteří se na organizaci punčování podíleli.

Podobně nadšení byli z předvánočního setkání i fanoušci. „Akce byla výborná. Líbila se mi moc, tak jako každý rok. Chodím sem vlastně už od počátku, a to už je docela dlouho,“ smál se Roman Silný, který patří nejen k dlouholetým fanouškům HC Olomouc, ale také pravidelným návštěvníkům tradičního setkání.

I Roman Silný si uvědomoval důležitost tradiční akce, kvitoval také možnost setkání s hráči i mimo zdi zimního stadionu. „Je dobré, že můžeme podpořit Dobré místo pro život, setkáme se s kamarády a známými a hlavně potkáme hokejisty. Člověk má před Vánoci víc klidu, je to míň hektické než například autogramiáda, takže si člověk popovídá a je tu taková lepší atmosféra,“ dodal Silný.