Lukáš Klimek po výhře nad Kladnem: Spadl nám kámen ze srdce

Daniel Fekets
O L O M O U C - Kohouti se po souboji s Kladnem mohli radovat ze zisku velmi důležitých tří bodů. Duel nakonec překlopili na svou stranu, přestože zkraje druhé třetiny inkasovali jako první. Pod výhru 4:1 se podepsal LUKÁŠ KLIMEK svým třetím gólem ve dvou zápasech.

Forvard s číslem 61 na zádech vyrovnával na konci prostřední části. Nahození Tomáše Černého, které lehce tečoval Lukáš Nahodil, se od zadního mantinelu odrazilo ke Klimkovi, který nabídnutou příležitostí nepohrdl. Kladenská střídačka však celou situaci několikrát reklamovala u rozhodčích. „Nevšiml jsem si ničeho, co by mělo vadit. S Nahecem jsme tam byli ve dvou před bránou, ale v brankovišti jsme nestáli. Nahec to tečoval, šlo to za bránu a pak jsem to dorazil,“ popsal autor branky.

⇒ Útočník Lukáš Klimek

Po dvou třetinách se šlo do kabin za stavu 1:1. „První polovina zápasu z naší strany dobrá nebyla. Dostali jsme první gól, což rozhodně nepomohlo. Následně jsme byli takoví opaření, všude jsme byli o krok později. Ve chvíli, kdy jsme vyrovnali, se obraz hry trošku otočil. Ve třetí části jsme hráli trpělivě, na šance jsme si počkali,“ řekl Klimek.

Závěrečné dějství se poměrně jednoznačně překlopilo na stranu kohoutů. Do vedení je poslal utaženou střelou z kruhu Jan Švrček. „Bylo tam dobře vyhrané buly od Davida Krejčího. Švrk asi zavřel oči a poslal to tam. (smích) Byl to zlomový moment zápasu,“ přikývl pětatřicetiletý rodák z Ostravy.

Ve zbývajícím průběhu klání se ještě prosadili Rostislav Olesz a Jan Bambula, tudíž se Olomouc mohla radovat z výhry 4:1. „Spadl nám kámen ze srdce. Věděli jsme, jak tabulka vypadá. Byl to jeden z nejdůležitějších zápasů. Jsme moc rádi, že jsme jej zvládli,“ hlásil s úsměvem.

Lukáš Klimek může být spokojen i se svou střeleckou formou. Po dvou brankách ve Zlíně se trefil i v plecharéně proti Kladnu: „Za poslední tři zápasy jsme měli hodně šancí. Jsem moc rád, že mi to tam konečně začalo padat. Samozřejmě velký podíl na tom mají i spoluhráči. Konečně se ke mně přiklonilo štěstí, především při té gólové dorážce. Snad to takhle půjde dále.“

V elitní lajně s Davidem Krejčím už pár zápasů odehrál v první polovině sezóny. „Tehdy jsem nebyl v úplně ideálním rozpoložení. Necítil jsem se komfortně, ale teď jsem na tom daleko lépe. Už jsem zahodil takový tlak, kdy jsem čekal na body. Řekl jsem si, že raději na to myslet nebudu, protože moc zápasů do konce sezóny nezbývá. Asi to pomohlo,“ uzavřel Klimek.