Makali jsme celou přípravu, těšili jsme se, až to vypukne, přiznal Matěj Kořenek

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Ani junioři nezačali na úvod sezóny špatně. Do nového ročníku vkročili porážkou silného Hradce Králové, pak ale nedokázali vyzrát na Pardubice. V dalších dvou kolech ale rozhodovaly detaily. Utkání s Energií došlo až do samostatných nájezdů a dopadlo lépe pro Kohouty, Plzeň Hanáci pořádně trápili, krůček ale chyběl. I Matěj Kořenek, který si prozatím připsal gól a dvě asistence ale ví, že v tomhle týmu něco je.

Juniorská soutěž už se naplno rozběhla a i Kohouti mají za sebou už čtyři zápasy. A ve třech případech hodně vyrovnané. Hanáci si připsali čtyři body, v posledním utkání pak Plzni podlehli rozdílem jediné branky. Přesto, že Olomouc odehrála dobré zápasy, ztráta bodů juniory mrzí. „Máme silný a zdravý tým. Na sezónu jsme se všichni těšili. Makali jsme celou letní přípravu a těšili se až to vypukne. Do sezóny jsme vstoupili dobře. Dvakrát jsme měli vyhrát za tři body, škoda jen, že jsme to nedotáhli,“ mrzelo Matěje Kořenka.

I letos svěřence trenéra Karla Berana, kterého letos doplňuje bývalý útočník s bohatými zkušenostmi, Milan Ministr, zdobí pracovitost a skromnost. Junioři si dobře uvědomují, co ještě musí vypilovat. „Pracujeme hlavně na bruslení. Snažíme se rozhodit kvalitní soupeře dobrým napadáním a rozbourat jim jejich hru. Místo čtyř bodů jsme ale měli mít šest,“ uznal.

Během prvních čtyř kol narazili Olomoučtí na silný Hradec Králové i ambiciózní Plzeň. A znovu si dokázali, že v soutěži nemusí hrát druhé housle. Bude ale potřeba držet se určitých pravidel. „Na každého soupeře si věříme a víme, že můžeme porazit kohokoliv, když budeme dělat, co se po nás chce. Proti Plzni jsme vedli 2:0, mysleli jsme si, že je zápas hotový a přestali jsme hrát. To se nám vymstilo,“ nehledal výmluvy talentovaný útočník.

Hned dvakrát, proti Hradci Králové i Karlovým Varům, musely rozhodovat samostatné nájezdy. A lépe je zvládli Kohouti. Na individuální disciplínu jako silnou stránku svého týmu by ale Kohouti raději nesázeli. „Nedá se říct, jestli je to silná stránka týmu. Nájezdy jsou vždycky loterie. Musíme se naučit rozhodovat zápasy v základní hrací době. Máme skvělého gólmana, který nás hodněkrát podržel. I proto jsme zvládli nájezdy,“ chválil svého spoluhráče devatenáctiletý hokejista.

Šikovný útočník už začal sbírat zkušenosti i mezi dospělými hokejisty, mezi dvěma soutěžemi tak cítí značný rozdíl. „Určitě jsem něco okoukal, ale asi se nedá říct, že mám zkušenosti. Dospělý hokej je mnohem rychlejší a není tam tolik času na rozhodování jako v juniorce,“ prozradil forvard, který si v prvních čtyřech kolech připsal gól a dvě asistence.

Matěj Kořenek pravidelně patřil k tahounům týmu a právě na něj by trenéři rádi spoléhali i letos. Jaká tedy bude jeho role v týmu? „Rozhodně se po mně chce, abych dával víc gólů a byl tahounem mužstva. Pořád je co zlepšovat a musím zapracovat hlavně na střelbě. Pak to tam snad bude padat,“ věřil Kořenek.