Mám v ruce železo, asi mi ji srovnalo, vtipkoval po vítězství nad Dynamem Jiří Ondrušek

Martin Vavruša
O L O M O U C – V urputné bitvě padesátého kola Tipsport extraligy Kohouti dokázali získat všechny tři body! Nemalý podíl na tom měl Jiří Ondrušek, který v 35. minutě při vlastním oslabení vyrovnal na 2:2 a nastartoval tím obrat Hanáků. „Střílel jsem přes beka, naštěstí to gólman odrazil přímo ke mně,“ oddechl si po zápase autor vyrovnávací branky.

V třetím zápase před koncem základní části sezóny, přivítala Olomouc na svém ledě Pardubice, kterým chtěla vrátit porážku z předchozího vzájemného zápasu. Za úspěchem Hanáci vykročili skvěle a v první třetině se ujali vedení, Pardubicím se však podařilo vývoj utkání otočit, a tak Jiří Ondrušek ve 35. minutě pouze srovnával na 2:2. „Střílel jsem přes beka, trefil jsem prostředek brány, ale naštěstí to gólman vyrazil přímo ke mně. Při té dorážce mi chtěl obránce odpálit puk a bouchl mě do obličeje, ale bylo to dobré,“ komentoval svůj devátý zásah v sezóně autor vyrovnávací trefy.

Jeho gól byl ještě o to cennější, že přišel při vlastním oslabení. Poté, co se totéž podařilo jejich soupeři, byla to pro Olomouc důležitá vzpruha. „Už jsem chtěl jít střídat, viděl jsem ale, že Lukáš Nahodil tam je sám, má dost času a jde do dvou. Tak jsem mu chtěl pomoct a vyšlo to hezky,“ usmíval se hráč s třiadvacítkou na zádech.

⇒ Obránce Jiří Ondrušek

Po druhé třetině vládl v plecharéně vyrovnaný stav, rozhodoval nakonec až jediný gól poslední dvacetiminutovky, o který se postaral Jan Švrček. „Pardubice byly hodně nepříjemné. Potřebují se někde chytit, hrají opatrný hokej, takový bojovný. Na druhou stranu nemají co ztratit. My se s nimi vždy trápíme, stejně jako s ostatními soupeři, co líp brání, než útočí. Důležité ale je, že body sbíráme i tak,“ těšilo olomouckého obránce.

Hanáci si tedy nakonec v zápase dokráčeli pro vítězství 3:2, které natáhlo jejich vítěznou šňůru na šest zápasů a z boje o play-off je posunulo příčku zajišťující přímý postup do čtvrtfinále. „Ta šestka samozřejmě láká. I ten los máme výhodnější než Vítkovice, ale na druhou stranu je vidět, že my se trápíme s každým soupeřem, a je jedno jestli hrajeme s Libercem nebo třeba s Chomutovem,“ uvažoval kriticky olomoucký rodák.

Ondrušek loni sesbíral za 45 zápasů jen dvě branky, letos si jich během 49 připsal už devět. Na účet těchto statistik si po zápase milerád zavtipkoval. „Nevím, čím to je. Loni po sezóně mi operovali ruku, dali mi tam železo, tak asi mi ji trochu srovnali,“ řekl Jiří Ondrušek se smíchem.