Máme 4 vyrovnané lajny, to bude v play-off výhoda, ví Petr Kolouch

Kristýna Nováková, Martin Vavruša
O L O M O U C – Poslední domácí zápas v základní části Olomouc odehrála proti Litvínovu, který bojuje o holé přežití v nejvyšší české soutěži. Místo dramatického zápasu však plecharéna viděla souboj, jehož otěže měli většinu času v rukou domácí hokejisté, kteří také nakonec brali všechny 3 body. Dvěma góly k výhře přispěl také útočník Petr Kolouch.

Kolouch se do olomoucké sestavy vrátil po zranění na konci ledna, od té doby však do dneška zaznamenal jen jednu trefu. „Věděl jsem, že jsem poslední dobou góly nedával, tak jsem to chtěl zlomit. Říkal jsem si proti komu jinému než proti Litvínovu, protože proti nim se mi fakt daří,“ usmál se šikovný forvard. „Jsem za to rád. Myslím, že hra naší lajny má vzestupnou tendenci, snažíme se to ladit na play off.“

⇒ Útočník Petr Kolouch

Přestože Hanáci měli otěže zápasu prakticky celou dobu ve svých rukách, byla to Verva, kdo se ve 14. minutě ujal vedení. To však bylo z její strany všechno. „Byli strašně pasivní, nechali nás hrát s pukem. Myslím, že jsme je přebruslovali, přehrávali. Bohužel pak dali v první třetině z jedné střely jeden gól, to nás trochu opařilo,“ přiznal ostravský rodák. „Ale myslím, že jsme se s tím vyrovnali dobře,“ dodal. „Není lehké takové zápasy hrát, protože soupeř nás víceméně uspával svým výkonem ze začátku. Ale od stavu 2:1 přeřadili na jiné obrátky a kdyby takhle hráli celý zápas tak by asi měli větší šanci na vítězství,“ pokrčil rameny.

„Myslel jsem, že tím, že hrají o všechno, budou aktivnější,“ přiznal Kolouch. „Na druhou stranu byla to jejich taktika a 2 třetiny jim to přinášelo úspěch. Něco do sebe to asi mělo, ale čekal jsem jiný zápas.“ Kolouch také připomněl, že se během posledních kol vyrojila spousta spekulací ohledně dohodnutých výsledků zápasů. „Už jsem říkal, že jsem rád, že jsme zamezili těmto konspiracím a spekulacím. Bylo toho dost napsáno na internetu. Taky jsme si zajistili, že budeme předkolo začínat doma před našimi fanoušky, kteří nás poženou dopředu,“ těší se hokejista.

Už je sice jasné, že budou Hanáci začínat předkolo doma, na koho narazí je však zatím ve hvězdách. „Zlín, Vary, Hradec… je to asi jedno. Se všemi máme, myslím, pozitivní bilanci. Uvidíme, kdo na nás asi vyjde. Bude to soupeř, přes kterého budeme za každou cenu chtít projít,“ řekl rozhodně autor 13 gólů v letošní sezóně.

Nad vyřazovacími boji ale visí jeden velký černý mrak v podobě hrozby hraní bez diváků vzhledem k aktuální situaci kolem koronaviru. „Bavíme se o tom v šatně, ale já osobně si myslím, že je to zbytečně nafouknutá bublina, za což mohou média,“ poznamenal člen čtvrté lajny Kohoutů. „Měli bychom to odehrát s diváky, protože sport se hraje pro diváky a bez nich by to nemělo žádný význam.“